• rozwiń

Merkel i Hollande obłaskawią Putina? Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Merkel i Hollande obłaskawią Putina? Weekend w TVN24 Biznes i Świat

NATO szykuje się na odparcie rosyjskiego zagrożenia, a wielcy tego świata - w Kijowie i Moskwie negocjują plan dla Donbasu. Czy dyplomacja zakończy wojnę? Weekend w TVN24 Biznes i Świat.

W weekend w TVN24 Biznes i Świat - będziemy z wizytą w Hollywood. Najgłośniejsze premiery i najważniejsze informacje ze stolicy światowego filmu - pozwolą lepiej zaplanować wyprawę do kina. Wszystko to już w sobotę o 10:25 - w rozmowie z Marcinem Ciskiem z serwisu moviemag.pl.

Singapur to – po Hongkongu – najczęściej odwiedzane miasto świata. Gospodarczy tygrys, technologiczne laboratorium, ważny punkt na mapie lotniczego i morskiego transportu - co przyciąga ludzi w tym malutkim państwie-mieście? Tylko w 2013 roku przyjechało tam ponad 22 miliony gości. Co zastali na miejscu? Pokażemy w TVN24 Biznes i Świat w sobotę o 12:30 - w ramach cyklu „Zjedz, zobacz, zwiedź” odwiedzimy właśnie Singapur. Wcześniej, o 12:15 naszym gościem będzie Marcin Bruczkowski, pisarz, autor książki „Singapur, czwarta rano”.

Świat zastanawia się nad zdrowiem Putina

Co siedzi w głowie Władimira Putina? Według niektórych naukowców przywódca rosyjskiego państwa cierpi na zaburzenie autystyczne, które ma wpływ na podejmowane przez niego decyzje. Raport o psychicznej kondycji Putina powstał dla amerykańskiej armii. Po co wojskowym taka diagnoza? I czy może być trafna? Dlaczego u światowych przywódców i wybitnych jednostek wyszukuje się podobne „choroby”? W sobotę o 13:30 Michał Sznajder zapyta o to psychologa, Andrzeja Komorowskiego.
Domy, szkoły i szpital - pod ostrzałem. W walkach pod Debalcewem giną cywile. Jak na wschodniej Ukrainie żyją zwykli ludzie? Jak próbują przetrwać wojnę? Relacje z pierwszej ręki od tych, którzy właśnie stamtąd wrócili.
W sobotę o 17:30 gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą pisarz i reporter Polityki Ziemowit Szczerek oraz wolontariusz, Tomasz Maciejczuk.
Ze stodoły do muzeum. Skarby motoryzacji odnalezione po pół wieku. Auta gromadził francuski kolekcjoner, ale ślad po nich zaginął. Do teraz. O białych krukach na czterech kołach - w sobotę o 18:30 opowie dziennikarz motoryzacyjny Jacek Balkan.

Rok po igrzyskach w Soczi

W Niedzielę porozmawiamy o Christiano Ronaldo, który skończył 30 lat. Piłkarska gwiazda i król plotkarskich mediów. Polską średnią pensję zarabia w kilka sekund. Piękne gole strzela jeszcze szybciej. O złotym dziecku futbolu - Michał Sznajder porozmawia z Tomaszem Zimochem z Polskiego Radia w niedzielę o 14:35.

Mija dokładnie rok od rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Soczi. Sportowe obiekty zbudowane za miliardy świecą pustkami, ale hotele i pobliskie stoki - już nie do końca. Tak przynajmniej w oficjalnych komunikatach twierdzą Rosjanie. Czy obecne Soczi to wciąż pomnik pychy Putina, czy już tylko zwykły kurort? W niedzielę o 17:30 opowie reporter TVN24 Paweł Łukasik.

Wojna, czy pokój? NATO szykuje się na odparcie rosyjskiego zagrożenia, a wielcy tego świata - w Kijowie i Moskwie negocjują plan dla Donbasu. Czy uda się przerwać walki? Czy dyplomacja zakończy wojnę? W niedzielę o 18:30 Michał Sznajder zapyta Jerzego Marię Nowaka, byłego ambasadora Polski przy NATO.

„Korespondent”

Jak widzą nas za granicą? Rolnicze strajki i rządowe roszady, a może ważna rola do odegrania w rozwiązaniu ukraińskiego kryzysu? O tym w niedzielę w programie „Korespondent”. Gośćmi Marka Tejchmana będą dziennikarze relacjonujący wydarzenia w naszym kraju i naszej części Europy: Julia Szyndzielorz z niemieckiego Die Welt, Ekke Overbeek z holenderskiego dziennika Trouw oraz Ignacio Temino Martinez z hiszpańskiej agencji prasowej EFE.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane