• rozwiń

Temat: Rosja - Polska

Czy Ameryka jest gotowa na pierwszą kobietę – prezydenta? Weekend w TVN24 Biznes i Świat

Czy Ameryka jest gotowa na pierwszą kobietę – prezydenta? Weekend w TVN24 Biznes i Świat
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ Matt H. Wade Foto: Weekend w TVN24 Biznes i Świat

W weekend w TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się, czy Ameryka jest gotowa na pierwszą kobietę - prezydenta. Wybierzemy się też w podróż do Gdyni na Wolves Summit, wytłumaczymy jak rozwiązać zagadkę logiczną z Singapuru. W TVN24 Biznes i Świat także ciekawe dokumenty.

Nocne Wilki przejadą przez Polskę, dlatego nasz prowadzący Jan Niedziałek sam wsiada na motor i pyta środowisko motocyklowe: czy jest się czego obawiać? Jakimi zasadami rządzą się polscy motocykliści i czym różnią od rosyjskich kolegów?

Katarzyna Karpa – Świderek zabierze nas na targi sprzętu i wyposażenia dla służb policyjnych i formacji bezpieczeństwa. Pokaże z bliska, jak wygląda i działa dron i sprawdzi, ile kosztuje. Zobaczymy też samochód do zwalczania cyberprzestępców i elektryczny rower.

Po południu porozmawiamy o wyczekiwanych narodzinach royal baby. Dlaczego przyjście na świat drugiego dziecka Kate i Williama wzbudza w Wielkiej Brytanii tyle emocji?

W „Piątej Stronie Świata” ks. Kazimierz Sowa zapyta swoich gości o to, czy Ameryka jest gotowa na pierwszą kobietę – prezydenta i kto mógłby jej zagrozić w prezydenckim wyścigu. Pokaże też, jak Europa radzi sobie z ustawą o in-vitro, wspomni o rocznicy ludobójstwa Ormian oraz odpowie na pytanie, co łączy Polskę z Afganistanem.

Zagadka z Singapuru

W niedzielę Jan Niedziałek zabierze nas do Gdyni na Wolves Summit – jedno z największych technologicznych wydarzeń w Europie. Wytłumaczy, co kryje się się pod modnym sformułowaniem „start up” i pokaże ludzi, którzy z powodzeniem rozkręcili takie biznesy.

Z kolei Katarzyna Karpa-Świderek odwiedzi strefy co-workingu, w których małe przedsiębiorstwa mogą prowadzić i rozwijać swoją działalność. Dowiemy się, dlaczego lepiej wynająć biurko, niż pracować z domu i co daje sąsiedztwo ludzi z zupełnie nieprzystających do siebie branż.

Po południu gościem w studio będzie profesor Aleksander Wittlin, który wytłumaczy, jak rozwiązać zagadkę logiczną z Singapuru, nad którą od kilku dni głowią się internauci.

Dokumenty w weekend w TVN24 Biznes i Świat:

Sobota, 18.04

12.10 Podróże z Pasją: Indonezja
17.00 Premiera: Podróże z przepychem - Abu Zabi
20.00 Premiera: Bez Hamulców

Niedziela, 19.04

10.10 Podróże z pasją: Katar
17.00 Podróże z pasją: Nowa Kaledonia
20.00 Podróże z przepychem: Abu Dhabi
21.30 Jak to Zrobić Sprytniej
22.30 Bez Hamulców

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane