• rozwiń
  • WIG20 2191.96 -0.69%
  • WIG30 2492.89 -0.66%
  • WIG 58180.65 -0.46%
  • sWIG80 11659.65 +0.43%
  • mWIG40 3798.89 -0.28%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:42

Dostosuj

Temat: USA

Rekordowa cena za obiad z legendarnym inwestorem. "Pan Buffett jest zachwycony"

Rekordowa cena za obiad z legendarnym inwestorem. "Pan Buffett jest zachwycony"
Foto: Stuart Isett/flickr.com/(CC BY-ND 2.0) Foto: Warren Buffett nie zdradzi swoich następnych inwestycji

Anonimowa osoba zapłaci ponad 4,5 miliona dolarów za zjedzenie obiadu z miliarderem Warrenem Buffettem. Nigdy wcześniej zwycięzca aukcji nie zapłacił tak dużo za możliwość spotkania z legendarnym inwestorem.

Zwycięzca aukcji może zaprosić maksymalnie siedmioro przyjaciół na obiad w restauracji Smith & Wollensky na nowojorskim Manhattanie. 88-letni Buffet będzie rozmawiał o wszystkim, ale zastrzegł, że nie ujawni szczegółów kolejnych inwestycji.

Obiad z Buffettem

Internetowa aukcja prowadzona na platformie eBay zakończyła się w piątek wieczorem. Pięciu oferentów złożyło łącznie 18 ofert.

Dochody z aukcji zasilą fundację charytatywną Glide w San Francisco. Oferuje ona darmowe posiłki, świadczenia medyczne, opiekę nad dziećmi, mieszkania i szkolenie zawodowe dla osób najbiedniejszych i bezdomnych.

Pierwsza aukcja lunchu z inwestorem odbyła się w 2000 roku, z inicjatywy pierwszej żony Buffetta - Susan (zmarła w 2004 roku). W fundacji Glide udzielała się jako wolontariuszka. Najwyższa oferta wyniosła wówczas 25 tysięcy dolarów.

Tegoroczna aukcja przeszła do historii. Nigdy wcześniej zwycięzca aukcji nie zapłacił bowiem tak dużo za możliwość spotkania z Buffettem. W tym roku była to kwota przekraczająca 4,5 miliona dolarów. Poprzedni rekord padł w 2012 roku. Wówczas za możliwość zjedzenia lunchu z miliarderem anonimowe osoby zapłaciły po ponad 3,4 mln dolarów. Podobną ofertę złożono w 2016 roku.

- Pan Buffett jest zachwycony. Właśnie z nim rozmawialiśmy - powiedziała po zakończeniu akcji w rozmowie z Agencją Reutera Karen Hanrahan, prezes fundacji Glide.

W sumie na 20 corocznych aukcjach zebrano 34,2 miliona dolarów.

Jeden ze zwycięzców, Ted Weschler po takim lunchu zaczął pracować dla Buffetta. W latach 2010-2011 Weschler za obiady z inwestorem zapłacił w sumie 5,25 miliona dolarów.

Buffett znany jest z tego, że sporą część swojego majątku przeznacza na cele charytatywne. Zgodnie z Bloomberg Billionaires Index jest fortunę szacuje na 81,5 miliarda dolarów netto.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane