• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Temat: USA. Gospodarka

Ma 85 lat i wyklucza emeryturę. W. Buffet: odejście z pracy byłoby szaleństwem

Ma 85 lat i wyklucza emeryturę. W. Buffet: odejście z pracy byłoby szaleństwem
Foto: flickr.com/(CC BY-ND 2.0)/ Fortune Live Media Foto: Warren Buffet: nie ma nic bardziej ekscytującego i lepszego niż praca

Warren Buffett, czyli jeden z najbogatszych ludzi na świecie mimo że ma 85 lat, to wciąż nie planuje emerytury. - To nie mój sposób na życie - przekonuje legendarny inwestor. Stwierdził, że odejście z pracy byłoby dla niego "szaleństwem".

Jak podaje "Business Insider" Warren Buffett nie planuje przejścia na emeryturę. Legendarny inwestor uważa, że nie chciałby znaleźć się w otoczeniu ludzi, którzy "spędzają całe tygodnie na planowaniu tego, jaką będą mieli fryzurę". 

Kocha inwestowanie

- To nie jest mój sposób na życie - powiedział Buffet. - Nie ma znaczenia, czy jestem fizycznie słabszy i że moja wytrzymałość nie jest taka jak dawniej. Ważne jest, że wiek nie wpływa na moją zdolność do kupowania akcji - dodał.

Buffet podkreślił, że właśnie inwestowanie jest tym, co kocha. Dlatego nie myśli o przejściu na emeryturę. - Z radością chodzę do pracy. Nie ma nic bardziej ekscytującego i lepszego - twierdzi Buffett.

Legenda giełdy

Warren Buffett jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych inwestorów na świecie. Jego majątek szacowany jest na 72,8 mld dolarów, co - według Forbesa - czyni go trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie.

Buffet słynie z niezwykłego instynktu i bardzo trafnego przewidywania sytuacji na giełdach. Od kiedy w 1962 roku spółka Berkshire Hathaway znalazła się w rękach Buffeta jej aktywa traciły na wartości tylko dwukrotnie - w 2001 i 2008 roku. W pozostałych latach akcje zyskiwały średnio 20 proc. rocznie.

Potwierdzeniem tego, że Buffet nie wybiera się na emeryturę są jego inwestycje. Miliarder niedawno kupił grecką wyspę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Lapigrosz9012
Niech robi do 100 lat jak dożyje czego mu życzę. Jego praca polega na liczeniu kasy ile wpłynie na konto oraz siedzeniu przy biurku. Polecam mu zatrudnienie w górnictwie na dole zobaczymy jak długo popracuje , bądź inną pracę fizyczną . POZDRAWIAM i życzę sukcesu w nowej pracy.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane