• rozwiń
  • WIG20 2369.70 +2.04%
  • WIG30 2704.85 +1.75%
  • WIG 60409.30 +1.57%
  • sWIG80 11509.31 +0.27%
  • mWIG40 4100.73 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Wielka Brytania

Brexit na ekranach kin. Wielkie plany hollywoodzkiego producenta

Brexit na ekranach kin. Wielkie plany hollywoodzkiego producenta
Foto: Shutterstock Foto: Warner Bros chce przenieść na ekran historię o kampanii na rzecz Brexitu

Hollywoodzkie studio filmowe Warner Bros chce przenieść na ekran historię o kampanii na rzecz Brexitu. Film oparty będzie na wspomnieniach założyciela inicjatywy Leave.EU (ang. opuścić UE) milionera Arrona Banksa, spisanych w książce "Bad Boys of Brexit".

O planach tych informuje w poniedziałek agencja EFE.

Znany brytyjski przedsiębiorca Banks współfinansował kampanię na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej i jest jednym z darczyńców antyunijnej brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP).

Jak mówił w rozmowie z "Daily Telegraph" rzecznik Banksa, Andy Wigmore, przedstawiciele Warner Bros chcą wykupić od autora książki prawa autorskie.

Według brytyjskiego dziennika reprezentanci tego studia filmowego mają rozmawiać z Banksem i byłym liderem UKIP, głównym orędownikiem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE Nigelem Farage'em. Spotkanie zaplanowano na styczeń, gdy Farage i Banks będą w Stanach Zjednoczonych z okazji inauguracji kadencji prezydenta elekta Donalda Trumpa.

"Bad Boys of Brexit"

Po referendum z 23 czerwca, w którym Brytyjczycy zadecydowali o wyjściu z Unii Europejskiej, Farage zrezygnował z przywództwa w UKIP, ponieważ uznał, że jego celem było wyprowadzenie Zjednoczonego Królestwa z UE i uznał tę misję za wypełnioną.

Znany z ostrego i dosadnego języka polityk oparł swój program na zwalczaniu projektu integracji europejskiej i oferowaniu wyborcom chwytliwych, antysystemowych rozwiązań - zauważają komentatorzy. Od początku bliski był mu program wyborczy Donalda Trumpa, z którym w czasie kampanii wyborczej w USA wystąpił wspólnie na spotkaniu z wyborcami w Jackson w stanie Missisipi.

Jak pisał "Daily Telegraph", oparta na wspomnieniach Banksa książka "Bad Boys of Brexit", która opowiada o kampanii na rzecz wyjścia z Unii Europejskiej oraz inicjatywie Leave.EU, stała się w Wielkiej Brytanii hitem. Wigmore zapowiedział, że zyski z filmu zostaną przekazane na cele charytatywne.

 

Podsumowanie roku na Wyspach w wykonaniu Macieja Worocha. Zobacz materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS (30.12.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane