• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Wakacje ze smartfonem. Rewolucja w turystyce

Wakacje ze smartfonem. Rewolucja w turystyce
Foto: Shutterstock Foto: Sześciu na dziesięciu angielskich turystów powyżej 16. roku życia porównuje ceny wyjazdów wakacyjnych w sieci

Sektor turystyczny odkrył, jaka siła tkwi w internetowych wyszukiwarkach i aplikacjach mobilnych – donosi "Puls Biznesu".

Rewolucja cyfrowa zmieniła sposób planowania urlopów, zakupu biletów na samolot lub pociąg i rezerwacji pobytu w hotelach, pensjonatach czy hostelach. Wszystkie potrzebne usługi znajdziemy i zamówimy przez smartfona.

Przez telefon

- Sześciu na dziesięciu angielskich turystów powyżej 16. roku życia porównuje ceny wyjazdów wakacyjnych w sieci. Należy się spodziewać dalszego wzrostu znaczenia porównywarek i wyszukiwarek internetowych zajmujących się turystyką - mówi Jakub Wróbel, starszy menedżer w dziale konsultingu Deloitte.

Zaznacza, że tendencje obserwowane na zachodnich rynkach obecne są także w naszym kraju. Powód jest oczywisty: pod względem znajomości cyfrowych nowinek zwłaszcza młodzi Polacy nie odstają od Brytyjczyków, Niemców czy Francuzów.

Mobilny biznes

- Naprawdę nie musimy mieć kompleksów. Także u nas wakacyjny biznes kręci się wokół portali internetowych, mediów społecznościowych i smartfonów - potwierdza Paweł Kacperek, specjalista od aplikacji mobilnych i systemów lokalizacyjnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane