• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

W Wenecji rozpocznie się liczenie turystów

Wenecji grozi całkowite zalanie Odtwórz: Wenecji grozi całkowite zalanie
Wenecji grozi całkowite zalanie "Źródło: TVN24 BiS"

Turyści w Wenecji będą liczen i- taki pierwszy krok postanowiły wprowadzić władze miasta w ramach działań, których celem jest ograniczenie ich napływu, coraz częściej nazywanego „inwazją”. W strategicznych punktach miasta ustawione zostaną bramki z licznikami.

Takie urządzenia będą działać eksperymentalnie. Ustawione zostaną koło stacji kolejowej, przy kilku najważniejszych mostach oraz w miejscach, z których ruszają turyści w kierunku historycznego centrum.

Liczenie ludzi ma być wstępnym krokiem na drodze do uregulowania ruchu turystycznego w mieście, które przez większość roku pęka w szwach - podkreślają włoskie media.

To jedna z decyzji wymienionych w rozporządzeniu, przygotowanym przez władze miasta. Jak zaznaczono, chodzi o ochronę Wenecji i jej zabytków a także o powstrzymanie ucieczki mieszkańców pod naporem fali milionów turystów rocznie.

Ponadto mają zostać wprowadzone przepisy ograniczające liczbę otwieranych pensjonatów tzw. bed and breakfast.

Straż miejska zrewiduje z kolei swoje przepisy by skuteczniej walczyć z takimi zabronionymi, ale częstymi, wybrykami jak skoki do Canal Grande i urządzanie pikników koło zabytków.

- To bardzo oczekiwane rozporządzenie, wraz z którym administracja miasta zaczyna udzielać konkretnych odpowiedzi na falę turystów - powiedział burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro. Dodał, że podejmowane działania powinny pogodzić codzienne życie w mieście z napływem zwiedzających.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane