• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Podwójne ceny w menu. Rosyjski dziennikarz ostrzega kibiców

Ciemna strona mundialu. Czy pseudokibice zagrożą mistrzostwom świata? Odtwórz: Ciemna strona mundialu. Czy pseudokibice zagrożą mistrzostwom świata?
Ciemna strona mundialu. Czy pseudokibice zagrożą mistrzostwom świata? "Źródło: tvn24bis"

W jednej z restauracji niedaleko moskiewskiego stadionu Łużniki ceny w anglojęzycznym menu były dwukrotnie wyższe niż w menu po rosyjsku - ogłosił jeden z rosyjskich dziennikarzy. Sprawie przyjrzy się urząd ochrony konsumentów.

Urząd Rospotriebnadzor oznajmił, że "monitoruje sytuację i już zaczął działania administracyjne w sprawie różnicy cen w angielskiej i rosyjskiej wersji menu" - podało w sobotę radio Echo Moskwy.

Wcześniej dziennikarz państwowej telewizji Rossija24 Stanisław Natanzon napisał na swoim Facebooku, że natknął się na różnice cen w karcie dań restauracji koło Łużników.

"Być może pomyłkowo podano nam dwie karty - po rosyjsku i po angielsku. Porównajcie zdjęcia w załączniku (...). Ceny różnią się dwukrotnie!" - napisał dziennikarz.

Restauracja zaprzecza

Przedstawiciel restauracji powiedział portalowi RBK, że nie wie, skąd wzięły się doniesienia o różnicy cen. Zapewnił, że ceny są jednakowe i dodał, że "nie odpowiada za to, kto i co pokazuje na portalach społecznościowych".

Jak zauważa RBK, w razie różnicy cen restauracja może być ukarana grzywną, a klienci mogą zwrócić się do prokuratury.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane