• rozwiń

Linia lotnicza zmienia zasady. Koniec obowiązkowego makijażu i spódnic

Powstaje naddźwiękowy samolot pasażerski na zlecenie NASA Odtwórz: Powstaje naddźwiękowy samolot pasażerski na zlecenie NASA
Powstaje naddźwiękowy samolot pasażerski na zlecenie NASA "Źródło: Lockheed Martin"

Virgin Atlantic nie będzie już wymagał od pracownic załogi personelu kabinowego makijażu. Zatrudnione w brytyjskich liniach lotniczych kobiety będą też mogły pracować w spodniach, kiedy tylko zechcą - podaje BBC.

- Nowe wytyczne nie tylko zapewnią wyższy poziom komfortu, ale także spowodują, że nasz zespół będzie mógł wybrać sposób wyrażania siebie w pracy - powiedział rzecznik prasowy Virgin Atlantic Mark Anderson.

"Znacząca zmiana"

Dotychczas żeńska część załogi Virgin Atlantic musiała zakładać mundur, w tym przylegającą czerwoną spódnicę. Teraz kobiety będą mogły zakładać spodnie, kiedy zechcą.

Przewoźnik zaznacza, że to "znacząca zmiana".

Inna brytyjska linia British Airlways zrezygnowała z zakazu noszenia spodni przez kobiety w 2016 roku. Mimo to wciąż wymaga, aby żeńska załoga nosiła makijaż. Obecne krócej na rynku linie lotnicze, takie jak EasyJet czy Ryanair, nie mają restrykcyjnych zasad, jeśli chodzi o strój personelu pokładowego. Jednak ich bardziej doświadczona konkurencja często ma już ustalone zasady dotyczące tego, jaki makijaż mają nosić członkinie personelu.

Jak pisze BBC, branża lotnicza należy do najbardziej konserwatywnych, jeśli o chodzi o wytyczne dotyczące wyglądu. Stopniowo jednak się to zmienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane