• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Po fali oburzenia w Chinach modowy gigant przeprasza za koszulki

Versace przeprasza za koszulki z kontrowersyjnym nadrukiem Odtwórz: Versace przeprasza za koszulki z kontrowersyjnym nadrukiem
Versace przeprasza za koszulki z kontrowersyjnym nadrukiem

Włoski dom mody Versace przeprosił Chińczyków za umieszczenie na swojej stronie internetowej zdjęć koszulek z nadrukiem Hongkong-Hongkong oraz Makau-Makau.

Na krytykowanych koszulkach widniały nazwy krajów i znajdujących się w nich miast (np. Mediolan-Włochy, Londyn-Wielka Brytania). Wzburzenie Chińczyków wywołały jednak umieszczenie na niej zestawienia Hongkong-Hongkong oraz Makau-Makau, co według nich miało sugerować, że są to oddzielne państwa.

Gniew chińskich konsumentów

Marka zdecydowała się wystosować przeprosiny po ostrej krytyce ze strony chińskich internautów. W oświadczeniu dom mody poinformował o zaniechaniu sprzedaży i zniszczeniu kontrowersyjnego produktu. Przedstawiciele marki napisali też, że Versace "szanuje suwerenność terytorialną Chin".

"Nigdy nie chciałam zlekceważyć chińskiej suwerenności i dlatego chcę osobiście przeprosić za naszą niedokładność i za wszelkie przykrości, jakie mogła ona spowodować" – napisała z kolei na swoim koncie na Instagramie dyrektorka artystyczna marki Donatella Versace.

Współpracę z Versace zerwała chińska ambasadorka marki, aktorka Yang Mi. W poniedziałek na chińskim odpowiedniku Twittera, Weibo, rekordy popularności bił hashtag #YangMiStopWorkingWithVersace.

Versace nie jest jedyną firmą zagraniczną, której działania wzbudziły w Chinach kontrowersje. W poniedziałek koniec współpracy z amerykańską marką Coach ogłosiła chińska modelka Liu Wen po tym, jak firma udostępniła zdjęcie koszulki z nadrukiem sugerującym, że Tajwan i Hongkong są suwerennymi państwami.

"Przepraszam wszystkich za szkody, które spowodowałam lekkomyślnie wybierając markę, z którą współpracuję" – napisała na Weibo Liu Wen.

W zeszłym roku amerykański Gap przeprosił za sprzedaż koszulek ukazujących "nieprawidłową mapę" Chin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane