• rozwiń
  • WIG20 2173.09 -1.86%
  • WIG30 2503.29 -1.85%
  • WIG 56351.13 -1.60%
  • sWIG80 11476.16 -0.15%
  • mWIG40 3910.83 -1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"

Eksperci o ograniczeniach dla turystów Odtwórz: Eksperci o ograniczeniach dla turystów
Eksperci o ograniczeniach dla turystów "Źródło: TVN24 BiS"

5 dolarów, czyli równowartość 19 złotych - tyle ma kosztować wjazd do jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji San Francisco. Chodzi o Lombard Street uznawaną za "najbardziej krętą uliczkę na świecie".

Lombard Street jest położona w północnej części San Francisco. Jeden z odcinków tej ulicy, na osiedlu Russian Hill, jest znany jako "najbardziej kręta ulica na świecie".

Problem jednak w tym, że droga jest strasznie zatłoczona, co frustruje lokalnych mieszkańców. USA Today podaje, że ulicę o długości 600 metrów odwiedza dziennie około 6 tysięcy osób.

Lombard Street

Mieszkańcy od lat zabiegają o rozwiązanie tego problemu. Zbawieniem może być dla nich najnowszy pomysł urzędników, którzy zaproponowali by wjazd na ulicę był możliwy po wcześniejszej rezerwacji w internecie.

Dodatkowo chcą oni wprowadzić opłaty za wjazd - w wysokości 5 dolarów w dni powszednie oraz 10 dolarów w weekendy i święta.

Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na zwiększenie liczby patroli policji, kontroli ruchu oraz przewodników, którzy mieliby pomagać turystom.

Zgodnie z założeniem, opłaty i rezerwacje online - o ile wejdą w życie - będą obowiązywać nie szybciej niż od 2020 roku.

Zakręty na Lombard Street pojawiły się w 1922 roku. Pomysł narodził się z konieczności zmniejszenia kąta nachylenia jezdni, który wynosił wówczas 27 procent. Było zbyt dużo dla większości pojazdów podczas podjazdu i stwarzało poważne niebezpieczeństwa podczas zjazdów. Po wykonaniu serpentyny nachylenie jezdni wynosi 16 procent.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane