• rozwiń

Temat: USA

Chcą wprowadzić opłaty za wjazd na "najbardziej krętą uliczkę świata"

Ekspert o ubezpieczeniu turystycznym Odtwórz: Ekspert o ubezpieczeniu turystycznym
Ekspert o ubezpieczeniu turystycznym "Źródło: TVN24 BiS"

5 dolarów, czyli równowartość 19 złotych - tyle ma kosztować wjazd do jednej z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji San Francisco. Chodzi o Lombard Street uznawaną za "najbardziej krętą uliczkę na świecie".

Lombard Street jest położona w północnej części San Francisco. Jeden z odcinków tej ulicy, na osiedlu Russian Hill, jest znany jako "najbardziej kręta ulica na świecie".

Problem jednak w tym, że droga jest strasznie zatłoczona, co frustruje lokalnych mieszkańców. USA Today podaje, że ulicę o długości 600 metrów odwiedza dziennie około 6 tysięcy osób.

Lombard Street

Mieszkańcy od lat zabiegają o rozwiązanie tego problemu. Zbawieniem może być dla nich najnowszy pomysł urzędników, którzy zaproponowali by wjazd na ulicę był możliwy po wcześniejszej rezerwacji w internecie.

Dodatkowo chcą oni wprowadzić opłaty za wjazd - w wysokości 5 dolarów w dni powszednie oraz 10 dolarów w weekendy i święta.

Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na zwiększenie liczby patroli policji, kontroli ruchu oraz przewodników, którzy mieliby pomagać turystom.

Zgodnie z założeniem, opłaty i rezerwacje online - o ile wejdą w życie - będą obowiązywać nie szybciej niż od 2020 roku.

Zakręty na Lombard Street pojawiły się w 1922 roku. Pomysł narodził się z konieczności zmniejszenia kąta nachylenia jezdni, który wynosił wówczas 27 procent. Było zbyt dużo dla większości pojazdów podczas podjazdu i stwarzało poważne niebezpieczeństwa podczas zjazdów. Po wykonaniu serpentyny nachylenie jezdni wynosi 16 procent.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane