• rozwiń

Temat: USA

"Niebezpieczny materiał". Z tym telefonem do USA nie polecisz

"Niebezpieczny materiał". Z tym telefonem do USA nie polecisz
Foto: Shutterstock Foto: Amerykańskie władze wprowadzają od soboty całkowity zakaz zabierania do samolotów smartfonów Samsung Galaxy Note 7

Amerykańskie władze wprowadzają od soboty całkowity zakaz zabierania do samolotów, zarówno w komunikacji krajowej, jak i w połączeniach z i do USA, smartfonów Samsung Galaxy Note 7 - poinformował w piątek Departament Transportu USA.

Zakaz wejdzie w życie w sobotę o godz. 18 czasu polskiego.

Przyczyny

Decyzja ta wiąże się z udokumentowanymi przypadkami zapalania się urządzeń tego typu.

"Telefon ten uznajemy za "zakazany niebezpieczny materiał" - oświadczył amerykański resort transportu i podkreślił, że pasażerowie, którzy złamią zakaz, będą karani. Galaxy Note 7 nie tylko nie będzie wolno wnosić ze sobą na pokład samolotu, ale także przewozić w bagażu nadanym. Zakazane będzie także wysyłanie smartfonów tego typu frachtem lotniczym.

- Priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich osób znajdujących się w samolocie. Ogień stwarza zagrożenie dla ich życia - podkreślił szef amerykańskiego resortu transportu Anthony Foxx.

Już wcześniej wiele linii lotniczych zakazało wnoszenia tych smartfonów na pokład samolotów, a inne poleciły ich bezwzględne wyłączenie podczas lotu.

Na początku września, zaledwie kilka tygodni po wprowadzeniu na rynek Galaxy Note 7, Samsung ogłosił, że wycofuje model ze sprzedaży, gdyż niektóre telefony zapaliły się lub eksplodowały podczas ładowania. Firma przygotowała urządzenia zastępcze dla klientów, którzy nabyli wadliwy model.

Okazało się jednak, że również zastępcze telefony są wadliwe.

Akcje serwisowe

Południowokoreański koncern ogłosił akcje serwisowe, które na całym świecie objęły ponad 2,5 mln smartfonów.

Na początku Samsung tłumaczył, że problem z przegrzewaniem się smartfonów był spowodowany drobnym błędem podczas procesu produkcyjnego baterii. Jednak w przypadku wymienionych w trakcie akcji telefonów przyczyna przegrzewania się telefonów pozostaje nieznana.

Koncern Samsung Electronics poinformował w piątek, że zakończenie produkcji i akcje serwisowe smartfonów Galaxy Note 7 będą kosztować firmę co najmniej 5,3 mld dolarów. Zapewnił jednocześnie, że ma środki na pokrycie strat.

Galaxy Note 7 był jednym z najdroższych smartfonów na rynku, a Samsung zastosował w nim wiele nowoczesnych technologii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Scisly
a jak sie w luku bagazowym zapali to OK?
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Kurumii
I "Sajsunk" się zwija z rynku!.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane