• rozwiń
    • WIG20 2202.35 -0.70%
    • WIG30 2502.34 -0.71%
    • WIG 58233.17 -0.50%
    • sWIG80 11574.68 -0.18%
    • mWIG40 3799.70 -0.55%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:31

Dostosuj

Zobacz, ile kosztuje wynajęcie Obamy. Były amerykański prezydent skrytykowany

Obama dorabia na emeryturze. Kwoty robią wrażenie Odtwórz: Obama dorabia na emeryturze. Kwoty robią wrażenie
Obama dorabia na emeryturze. Kwoty robią wrażenie "Źródło: TVN24BiS /"

Były prezydent USA Barack Obama został skrytykowany - również w szeregach Partii Demokratycznej - za to, że udzielił wywiadu na tle reklam telewizji A&E Networks, za co dostał 400 tys. dolarów. W tym tygodniu podano, że za taką samą kwotę ma wygłosić przemówienie na Wall Street.

Obama udzielił ponad 90-minutowego wywiadu historyk Doris Kearns Goodwin przed hotelem The Pierre w Nowym Jorku na tle reklam telewizji kablowej A&E Networks.

Pieniądze od banków

Na początku tego tygodnia były prezydent został już skrytykowany za to, że za 400 tys. dolarów zgodził się wygłosić przemówienie na wydarzeniu z branży ochrony zdrowia, które odbędzie się we wrześniu i jest sponsorowane przez bank Cantor Fitzgerald.

Senator z ramienia Partii Demokratycznej Elizabeth Warren poproszona w czwartek o komentarz w tej sprawie w programie radiowym Sirius XM wyraziła zaniepokojenie.

Rzecznik byłego prezydenta podkreślił, że Obama pozostaje wierny swoim wartościom. Dodał, że branie pieniędzy od banków z Wall Street nie jest tym samym, co bycie przez nich kupionym.

Przypomniał, że dzięki honorariom od bankierów w 2008 roku Obama zebrał rekordowe sumy z Wall Street na swoją kampanię prezydencką i pomimo tego - jako prezydent - zaakceptował restrykcyjne reformy sektora bankowego.

Były prezydent będzie miał okazję podzielić się swoim zmieniającym się podejściem do kwestii powiązań wielkich pieniędzy z polityką w pamiętnikach, na napisanie których podpisał już kontrakt wartości 60 mln dolarów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane