• rozwiń

Dobre informacje dla podróżnych. Delta Air wznawia loty

Foto: PAP/EPA/ JIM HOLLANDER Foto: Samoloty linii Delta Air na lotnisku w Atlancie

Amerykańskie linie lotnicze Delta Air poinformowały w poniedziałek po południu, że po awarii systemu komputerowego, która spowodowała uziemienie lotów w USA, loty są "sukcesywnie wznawiane".

Wiele lotów jest jednak wciąż odwoływanych, inne mają znaczące opóźnienia.

Przyczyny

Wcześniej na oficjalnym profilu linii lotniczych na Twitterze Delta poinformowała: "Nasze systemy padły wszędzie. Na szczęście to nie potrwa długo". Zapewniono też, że trwają prace nad usunięciem awarii.

W komunikacie, na który powołuje się amerykański dziennik "Wall Street Journal", napisano, że firma "odnotowała przestój w działaniu komputerów, co odbiło się na lotach zaplanowanych na godziny poranne (w USA). Samoloty czekające na odlot zostały opóźnione". Delta Air zwraca jednak uwagę, że utrudnienia nie dotyczą samolotów, które znajdują się w powietrzu.

Delta Air jest drugą co do liczby przewożonych pasażerów linią lotniczą w Stanach Zjednoczonych.

Największa flota na świecie

Delta Air Lines zostały założone w 1929 roku w stanie Luizjana, ale obecna siedziba spółki znajduje się w Atlancie w stanie Georgia. Linie obsługują blisko 250 tras na całym świecie. Ze Stanów Zjednoczonych do Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej, Kanady i na Bliski Wschód. Od 2013 roku linie posiadają także 49 proc. udziałów w Virgin Atlantic - firmie należącej do Richarda Bransona.

Uznaje się, że Delta Air Lines to największa linia lotnicza świata pod względem rozmiaru floty (ok. 800 maszyn), liczby obsługiwanych portów oraz zysku z przewiezionych pasażerów, a także druga co do liczby przewożonych pasażerów linia lotnicza w Stanach Zjednoczonych. W 2013 roku obsłużyła 120 mln pasażerów.

 

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane