• rozwiń

Temat: Banki

Liechtenstein przestanie być rajem dla bogaczy

Liechtenstein przestanie być rajem dla bogaczy
Foto: Gmonkey/flickr.com/(CC BY-NC-ND 2.0) Foto: W maju UE podpisała podobną umowę ze Szwajcarią

Unia Europejska i Liechtenstein, będący od dawna na cenzurowanym za ścisłe przestrzeganie tajemnicy bankowej, podpisały w środę umowę o wzajemnym przekazywaniu sobie informacji o posiadaczach kont bankowych, by lepiej walczyć z unikaniem płacenia podatków.

"W zgodzie z nowym porozumieniem kraje członkowskie Unii Europejskiej otrzymają nazwisko, adres, datę urodzenia i numer identyfikacji podatkowej swoich rezydentów posiadających konta w Liechtensteinie" - podała Komisja Europejska w komunikacie.

Ważne informacje

Ponadto fiskusowi krajów UE będą przekazane informacje o aktywach finansowych i saldzie.

Liechtenstein, niewielkie księstwo na granicy Szwajcarii i Austrii, był przez lata rajem podatkowych dla bogatych Europejczyków ze względu na ściśle przestrzeganą tajemnicę bankową, krytykowaną przez Komisję Europejską i szereg krajów członkowskich.

W maju UE podpisała podobną umowę ze Szwajcarią. Kończą się obecnie negocjacje analogicznych porozumień UE z Andorą, San Marino i Monako.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane