• rozwiń

Kolejny cios dla Krymu. Ukraina zawiesza handel z półwyspem

Kolejny cios dla Krymu. Ukraina zawiesza handel z półwyspem
Foto: Shuttercstock Foto: Rząd Ukrainy wydał decyzję o zawieszeniu towarowych połączeń transportowych z zaanektowanym półwyspem

W ciągu 30 dni Ukraina zawiesi handel z Krymem - poinformował w środę premier Arsenij Jaceniuk. Jak dodał, oddzielną kwestią będzie przywrócenie na półwyspie energii elektrycznej.

W październiku zniszczono cztery linie wysokiego napięcia prowadzące z obwodu chersońskiego na zaanektowany przez Rosję Krym. Doprowadziło to do całkowitego odcięcia półwyspu od dostaw energii, zmusiło władze okupacyjne do ogłoszenia stanu wyjątkowego i doprowadziło do kolejnego pogorszenia dyplomatycznych stosunków pomiędzy Ukrainą i Rosją.

Usługi zakazane

Moskwa wstrzymała eksport węgla na Ukrainę, a Kijów poinformował, że zawiesi przesyłki towarowe na Krym. - Zgodnie z decyzją Rady Ministrów, która wejdzie w życie w ciągu 30 dni, dostawa towarów, praca i usługi na Krymie są zakazane - powiedział Jaceniuk.

- Jeśli chodzi o elektryczność to jej dostawy mogą być świadczone wyłącznie na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa i Obrony - dodał szef rządu.

Ukraińcy podłączyli jedną linię energetyczną na Krym:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Aigiler_
Ale się pięknie darzy Krymczanom, na pewno są zachwyceni i z odrazą wspominają czasy ukraińskie.
  • 4
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane