• rozwiń

Ukraina kapituluje? Poroszenko: póki trwa wojna, inwestycje nie nadejdą

Foto: PAP/EPA Foto: Petro Poroszenko oświadczył, że nie można oczekiwać napływu inwestycji zagranicznych do jego kraju, póki trwa wojna

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w poniedziałek, że nie można oczekiwać napływu inwestycji zagranicznych do jego kraju, póki trwa wojna, jednak zapewnił, że władze mają środki na obronę przed agresorem.

- Ukraina żyje w warunkach wojny, w warunkach okupacji terytorium. Musimy spojrzeć prawdzie w oczy: około 25 procent potencjału przemysłowego stanęło, a 10 procent zostało zniszczone. Wydatki na obronę wynoszą ponad 90 mld hrywien (ok. 14,9 mld złotych), ale państwo znajduje na to środki. Póki trwa wojna, inwestycje nie nadejdą. Ludziom należy mówić prawdę – powiedział w wywiadzie telewizyjnym.

Reformy po wyborach

Poroszenko ocenił jednocześnie, że reformy nie mogą być szybkie, gdyż można było do nich przystąpić dopiero po październikowych wyborach do Rady Najwyższej.

- Reformy rozpoczęliśmy faktycznie po wyborach parlamentarnych, gdy sformowano koalicję, która pracuje nad uchwaleniem zmian prawnych na poziomie ustawodawczym - zaznaczył.

W jedności siła

Prezydent zaapelował do rodaków o jedność. - Przeżyjemy tylko wtedy, kiedy będziemy żyli w jedności, przy czym dotyczy to nie tylko parlamentu i prezydenta, lecz całego narodu – podkreślił Poroszenko.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Przemysliciel
Trzymaj sie Petro, teraz sa chmury ale znowu dla Ukrainy zaswieci slonce
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
nick24
po każdej burzy świeci słońce, po każdej nocy przychodzi dzień, po każdej zimie jest wiosna. Musi być dobrze !
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane