• rozwiń
  • WIG20 2317.17 +0.60%
  • WIG30 2667.09 +0.68%
  • WIG 59852.70 +0.63%
  • sWIG80 11656.13 +0.15%
  • mWIG40 4074.92 +0.95%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Unia Europejska

Unia rozszerzyła listę objętych sankcjami. Sześć nowych nazwisk

Unia rozszerzyła listę objętych sankcjami. Sześć nowych nazwisk
Foto: duma.gov.ru Foto: Według nieoficjalnych informacji sankcjami objęto m.in. deputowanych do Dumy z Krymu

Unia Europejska rozszerzyła listę osób objętych sankcjami w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie i aneksją Krymu przez Rosję - poinformowała we wtorek słowacka prezydencja UE. Według nieoficjalnych informacji chodzi m.in. o deputowanych do Dumy z Krymu.

Szczegóły decyzji, w tym nazwiska wpisane na "czarną listę", zostaną opublikowane w środę w Dzienniku Urzędowym UE.

- Rada przyjęła nową listę objętych restrykcjami w związku z działaniami podważającymi integralność terytorialną Ukrainy - poinformował słowacki minister finansów Peter Każimir na konferencji prasowej po zakończeniu spotkania szefów resortów finansów państw UE, którzy formalnie zatwierdzili tę decyzję.

Według nieoficjalnych informacji do listy dopisano sześć osób.

Kto na liście

Obecnie restrykcje w formie zakazu wjazdu do UE oraz zamrożenia aktywów, wprowadzone w związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie, obejmują 146 osób: rosyjskich polityków, wojskowych oraz ukraińskich separatystów, odpowiedzialnych za podważanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Jest wśród nich kilka osób z bliskiego otoczenia prezydenta Rosji Władimira Putina. Zamrożenie aktywów dotyczy 37 firm i organizacji. Sankcje obowiązują przynajmniej do 15 marca 2017 roku.

UE nie uznała przeprowadzonych na terytorium Krymu wyborów do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji, które odbyły się we wrześniu. Mandat uzyskało w nich sześć osób, w tym prokurator Krymu Natalia Pokłonska, która już obecnie jest na unijnej "czarnej liście", a także jeden deputowany z Sewastopola.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane