• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Gang Różowych Panter nie odpuszcza. Najlepsi złodzieje schwytani

Gang Różowych Panter nie odpuszcza. Najlepsi złodzieje schwytani
Foto: Shutterstock Foto: Jeden z najbardziej spektakularnych wyczynów Różowych Panter to kradzież kolii diamentowej o wartości ok. 19 mln euro, której nigdy nie odnaleziono

Hiszpańska policja poinformowała w piątek o udaremnieniu napadu na jubilera w Barcelonie, przypisywanego międzynarodowemu gangowi Różowych Panter. Zatrzymano pięć osób z Europy Wschodniej.

Policja wiedziała o planowanym napadzie, więc czekała na rabusiów, którzy zjawili się pod sklepem jubilerskim na eleganckiej alei Passeig de Gracia i próbowali go obrabować. Kosztowności odzyskano, a pięciu napastników trafiło do aresztu. Agencja EFE podaje, że pochodzą oni z krajów Europy Wschodniej. Operacja jednostki specjalnej policji nieco przestraszyła gości sąsiednich barów i restauracji.

Hiszpańska policja wcześniej obserwowała przestępców planujących napad, współpracując ściśle z policją z Serbii i Niemiec.

Najlepsi złodzieje na świecie

Interpol szacuje, że międzynarodowy gang od 1999 r. przeprowadził w sumie 380 włamań, napadów i kradzieży z bronią w ręku, a wartość skradzionej biżuterii szacuje się na ponad 334 mln euro. W 2007 r. powołano specjalny zespół Interpolu zajmujący się Różowymi Panterami.

Uważa się, że członkowie tego gangu pochodzą z krajów byłej Jugosławii, przede wszystkim z Bośni, Czarnogóry i Serbii. Grupa może liczyć nawet 200 osób, które niekoniecznie znają się przed dokonywaniem kradzieży. Rdzeń gangu stanowi ok. 40 osób. Członków Panter podejrzewa się też o udział w przemycie narkotyków.

Nazwę gangu wymyślili policjanci Scotland Yardu po kradzieży w Londynie: bardzo drogi pierścionek z diamentami ukryto wówczas w słoiczku kremu do twarzy, podobnie jak to miało miejsce w słynnej komedii "Różowa pantera" z Peterem Sellersem w roli głównej. Jeden z najbardziej spektakularnych wyczynów Różowych Panter to kradzież kolii diamentowej o wartości ok. 19 mln euro, której nigdy nie odnaleziono.

 

Polski gang. Kradli TIR-y w Niemczech:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zosia I
Jak tak można !!! Oni przecież biznesmeni się nazywają, mają specjalny dział nauki, nazywa się go ekonomią, można nawet tę naukę studiować i otrzymać odpowiednie dyplomy by zająć intratne stanowiska pracy w światowej elicie.
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane