• rozwiń

Uber zakazany w Hiszpanii. Na wniosek taksówkarzy

Uber zakazany w Hiszpanii. Na wniosek taksówkarzy

Sędzia w Madrycie zakazał we wtorek działalności firmy Uber w Hiszpanii w odpowiedzi na skargę złożoną przez madryckie stowarzyszenie taksówkarzy, którzy czują się zagrożeni rozwojem tego amerykańskiego start-upu.

Sędzia uznał, że firma stosuje nieuczciwą konkurencję. Jak argumentował, kierowcom pracującym dla Uber brakuje zezwoleń czy licencji wymaganych do przewozu osób - wynika z oświadczenia.

Uber działa w 200 miastach

Zakaz obejmuje również firmy telekomunikacyjne i płatności elektronicznej, które mogły współpracować z Uber.Przeciwko tej firmie z Kalifornii toczą się postępowania sądowe w innych krajach europejskich - pisze agencja AFP.

Firma Uber zapoczątkowała swe usługi pod nazwą Uberpop na wiosnę w Barcelonie, a we wrześniu w Madrycie. Uber prowadzi działalność w ponad 200 miastach w 45 krajach. Oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy. Użytkownik podaje swoją lokalizację i cel, a aplikacja pokazuje mu najbliższych zalogowanych w systemie przewoźników.

W poniedziałek sędzia w Holandii zakazał usług Uberpop i nałożył nań karę w wysokości 100 tys. euro i 40 tys. euro na kierowców.

W New Delhi zakaz działalności firmy Uber wydano po oskarżeniu kierowcy przez pasażerkę o gwałt i pobicie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane