• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Nieuczciwe naciski i armia ekspertów od PR". Kulisy sprawy Ubera

Jak działa Uber? Odtwórz: Jak działa Uber?
Jak działa Uber? "Źródło: tvn24"

Burmistrz Londynu Sadiq Khan uważa, że Uber z pomocą "armii ekspertów od PR i prawników" stosuje "nieuczciwe naciski" w stosunku do zarządu transportu miejskiego - relacjonuje w poniedziałek BBC. W piątek nie przedłużono licencji koncernowi na działalność w stolicy.

Według Khana, Uber dopuścił się "agresywnej retoryki" wobec zarządu londyńskiego transportu mówiąc, że sprawę nieprzedłużenia licencji na świadczenie usług przewozowych w Londynie zabierze do sądu.

W piątek Transport for London nie przedłużył licencji Ubera na działalność w mieście, powołując się na powody związane z bezpieczeństwem publicznym.

"Nieuczciwe naciski"

Zdaniem burmistrza Londynu, który również formalnie kieruje zarządem transportu miejskiego, decyzja o nieprzedłużeniu licencji podjęta przez tę firmę zasługuje na obronę. - Nie może mieć miejsca sytuacja, w której ktoś wywiera nieuczciwe naciski. Doceniam ekspertów od PR, których zatrudnia Uber. Doceniam też armię prawników wynajętą przez tę firmę - oni również grozili nam sądem w agresywny sposób - mówił Khan.

Szef Ubera Dara Khosrowshahi podkreślił w krótkim oświadczeniu, że "przeprasza w imieniu wszystkich zaangażowanych w działalność Ubera za błędy, które popełniła firma". Obiecał też zmiany na wszystkich poziomach działalności.

"To prawda, że Uber zrewolucjonizował sposób, w jaki ludzie poruszają się w miastach na całym świecie. Tak samo prawdą jest, że wiele rzeczy po drodze poszło źle. Przepraszam za nasze błędy. Odwołamy się od decyzji w imieniu milionów londyńczyków, ale zrobimy to ze świadomością, że konieczne jest wprowadzenie zmian" - napisał w liście otwartym Khosrowshahi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane