• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Twitter walczy z terroryzmem. Zawiesza konta związane z Państwem Islamskim

Twitter walczy z terroryzmem. Zawiesza konta związane z Państwem Islamskim
Foto: Shutterstock Foto: Potępiamy użycie serwisu do promowania terroryzmu - poinformował Twitter

Od połowy 2015 roku Twitter zawiesił 125 tysięcy kont za groźby bądź treści propagujące terroryzm, głównie związane z tzw. Państwem Islamskim (IS) - poinformował w piątek serwis społecznościowy na swoim firmowym blogu.

"Licząc zaledwie od połowy 2015 roku, zawiesiliśmy ponad 125 tys. kont, przede wszystkim związanych z IS za (publikowanie) gróźb lub propagowanie aktów terroryzmu" - głosi komunikat Twittera.

- Potępiamy użycie Twittera do promowania terroryzmu i regulamin mówi jasno, że takie działanie, jak i inne akty przemocy, nie są dozwolone w serwisie - czytamy w komunikacie.

Szybsza reakcja

Twitter poinformował, że zawiesza tylko te konta, które są zgłaszane przez innych użytkowników serwisu. Ale dodał też, że wzrosła wielkość zespołów monitorujących i odpowiadających na te zgłoszenia, a czas ich reakcji "znacząco" zmalał.

Tzw. Państwo Islamskie, które kontroluje duże obszary na terenie Syrii i Iraku, w dużej mierze korzystało  z Twittera oraz podobnych serwisów, aby rekrutować bojowników i propagować terroryzm.

Wcześniej wiele firm technologicznych - na czele z Facebookiem - podjęły mocniejsze działania w odpowiedzi na niekończące się wezwania ze strony rządów wielu krajów do zintensyfikowania działań przeciwko prowadzeniu za ich pomocą rekrutacji i planowaniu ataków terrorystycznych.

Brak zaufania

Dolina Krzemowa była nieufna wobec tych apeli. Firmy technologiczne obawiały się, że będą postrzegane przez użytkowników jak narzędzie w rękach władzy.

Reuters pisze, że informacja podana przez Twittera jest godna uwagi, ponieważ wcześniej serwis mało mówił o swoich wysiłkach na rzecz zwalczania IS i podobnych grup, mimo tego, że został skrytykowany, iż nie robi wystarczająco dużo w tym zakresie.

W ostatnich miesiącach - w odpowiedzi na działania podjęte przez największe firmy w branży - wielu ekstremistów przerzuciło się na mniejsze platformy społecznościowe, które są  monitorowane w mniejszym stopniu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane