• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Twitter idzie do sądu z rządem USA

Twitter idzie do sądu z rządem USA
Foto: Shutterstock Foto: Zgodnie z nowym prawem odnośnie cenzury, administracja prezydenta USA, Donalda Trumpa próbuje zdemaskować jedno z kont założonych na Twitterze, które działa w opozycji wobec jego polityki.

Serwis społecznościowy Twitter pozywa rząd USA. Chce w ten sposób zablokować rządowy wniosek o ujawnienie danych jednego z użytkowników, krytykującego w sieci działania administracji Donalda Trumpa.

Twitter chce, by sąd rozstrzygnął, czy administracja państwowa działa zgodnie m.in. z zasadami wolności słowa i wyrażania poglądów zapisanych w pierwszej poprawce konstytucji Stanów Zjednoczonych.

O co chodzi? Jakiś czas temu Amerykańska Służby Celnej (CBP) zażądała od Twittera dostarczenia szczegółowych informacji na temat użytkownika "ALT_uscis". Właściciel konta, które śledzi 125 tys. osób, twierdzi, że jest pracownikiem urzędu imigracyjnego (U.S. Citizenship and Immigration Services, UCIS), ale ponieważ nie zgadza się z polityką Donalda Trumpa, prowadzi jego "alternatywny" profil. Publikowane są na nim treści krytyczne wobec administracji Donalda Trumpa.

Twitter oprócz pozwu sądowego, nie wydał publicznego oświadczenia w tej sprawie. CBP jak i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego także się do niej nie ustosunkował.

"Alternatywne" konta

Po zaprzysiężeniu prezydenta Donalda Trumpa na Twitterze zaczęły powstawać "alternatywne" konta wielu instytucji publicznych m.in. Biura Departamentu Zasobów Wewnętrznych, Agencji Ochrony Środowiska czy NASA. Prowadzące je osoby, które - jak twierdzą - są pracownikami tych instytucji, ale sprzeciwiają się polityce obecnego rządu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane