• rozwiń

"Złagodzimy sankcje wobec Rosji po wypełnieniu ustaleń z Mińska"

"Złagodzimy sankcje wobec Rosji po wypełnieniu ustaleń z Mińska" Odtwórz: "Złagodzimy sankcje wobec Rosji po wypełnieniu ustaleń z Mińska"
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Sankcje wobec Rosji mogą być złagodzone wyłącznie po pełnej realizacji porozumień pokojowych z Mińska | Video: "Złagodzimy sankcje wobec Rosji po wypełnieniu ustaleń z Mińska"

Sankcje wobec Rosji mogą być złagodzone wyłącznie po pełnej realizacji porozumień pokojowych z Mińska, których celem jest rozwiązanie konfliktu na wschodniej Ukrainie – oświadczył w poniedziałek w Kijowie przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

- Zgodziliśmy się, że wprowadzenie w życie mińskich umów pozostaje najlepszą szansą rozwiązania

sytuacji na Ukrainie. Poziom przemocy wzrasta i widzimy, że ryzyko ponownego zastosowania ciężkiego uzbrojenia jest duże. Mamy nadzieję, że Federacja Rosyjska wykona swoje zobowiązania dotyczące wyprowadzenia wojsk i uzbrojenia (z Ukrainy) – powiedział Tusk na konferencji podsumowującej zakończony w Kijowie szczyt Ukraina-UE.

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podkreślił z kolei, że UE chce, by gospodarcza część podpisanej w ubiegłym roku umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą weszła w życie 1 stycznia 2016 r.

- Chciałbym potwierdzić, że Komisja Europejska i Rada Europejska chcą, by 1 stycznia 2016 roku nasza umowa stowarzyszeniowa została wcielona w życie ostatecznie i w całej pełni – powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane