• rozwiń

Tusk: media społecznościowe powinny blokować treści tworzone przez terrorystów

Terroryści podrabiają paszporty? Odtwórz: Terroryści podrabiają paszporty?
Terroryści podrabiają paszporty?

Unia Europejska wzywa media społecznościowe, by zrobiły wszystko co możliwe, aby blokować rozprzestrzenianie się w internecie materiałów rozpowszechnianych przez terrorystów - powiedział podczas czwartkowego unijnego szczytu szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Według Tuska potrzebne są nowe narzędzia, które będą automatycznie usuwały takie materiały.

Będzie nowe prawo

- Podczas szczytu omawialiśmy kwestie związane z terroryzmem, który jest ciągle dużym zagrożeniem. Jesteśmy zdeterminowani, aby chronić naszych obywateli - powiedział szef Rady Europejskiej.

Jak zaznaczył, państwa UE zgodziły się zwiększać wysiłki w walce z bojownikami, którzy walczyli za granicą i wracają do Europy.

- Chcemy zakończyć prace nad nowym systemem wymiany informacji dotyczących granic w tym roku. Państwa UE uzgodniły także potrzebę głębszej współpracy z przemysłem internetowym. Wzywamy firmy social media, by zrobiły wszystko co możliwe, aby chronić przed rozprzestrzenianiem się w internecie materiałów rozpowszechnianych przez terrorystów - powiedział.

Jak wyjaśnił, w praktyce oznacza to potrzebę stworzenia nowych narzędzi, które będą lokalizowały i usuwały takie materiały automatycznie. - Jeśli będzie potrzeba, jesteśmy gotowi wprowadzić odpowiednie prawodawstwo - powiedział.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane