• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Turyści przyłapani na gorącym uczynku. Zapłacą za moczenie stóp w fontannie

Jedziesz na wakacje do Włoch? To warto wiedzieć, by uniknąć mandatu Odtwórz: Jedziesz na wakacje do Włoch? To warto wiedzieć, by uniknąć mandatu
Jedziesz na wakacje do Włoch? To warto wiedzieć, by uniknąć mandatu "Źródło: tvn24bis.pl"

Duńscy turyści w Rzymie zostali ukarani wysokimi mandatami za to, że weszli do fontanny. Choć zmoczyli tylko stopy, każde z nich dostało mandat po 450 euro - donoszą lokalne media.

Włoscy policjanci ukarali dwójkę duńskich turystów, którzy w sobotę zwiedzali Rzym. 60-letnia kobieta i 17-letni chłopak zostali zaskoczeni przez policjantów, gdy po kolana w wodzie siedzieli na brzegu Fontana dei Due Mari, która mieści się na Placu Weneckim, niedaleko Koloseum.

Mandaty wymierzone przez policję zaskoczyły Duńczyków, którzy tłumaczyli się, że chcieli się tylko ochłodzić podczas upału. Każdy z nich ma zapłacić po 450 euro. Duńska turystka zapowiedziała, że złoży odwołanie w ambasadzie.

Popularne miejsce

Jak przypomina portal The Local, turyści często nadużywają we Włoszech gościny. Najbardziej słynna Fontanna di Trevi stała się w ubiegłym tygodniu miejscem, gdzie zażywał kąpieli nagi mężczyzna. Został zatrzymany przez policję.

Fontanna di Trevi jest jednym z najpopularniejszym miejsc turystycznych stolicy Włoch. W filmie Federico Feliniego "La Dolce Vita" wskoczyła do niej szwedzka aktorka Anita Ekberg. Scena ta stała się inspiracją do wielu naśladowań.

Jej historia sięga 1762 roku, a z samym miejscem związana jest pewna legenda. Wrzucenie pojedynczej monety ma sprawić, że jeszcze kiedyś wrócimy do tego miejsca. Wrzucenie dwóch monet gwarantuje romans z Włochem czy Włoszką. Natomiast turysta, który wrzuci trzy monety może spodziewać się szybkiego ślubu.

W ubiegłym roku turyści wrzucili ponad 1,4 mln euro do Fontanny di Trevi. Cenny zabytek otworzono w listopadzie po restauracji, która kosztowała 2 miliony euro.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane