• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Święta w górach? W Szczyrku większość miejsc jest już zajęta

Święta w górach? W Szczyrku większość miejsc jest już zajęta
Foto: Shutterstock Foto: W Beskidach sukcesywnie rozwija się oferta dla narciarzy

Beskidzkie kurorty w święta cieszą się dużym zainteresowaniem wypoczywających. Sandra Kulka z Informacji Turystycznej w Szczyrku powiedziała, że z roku na rok więcej osób chce spędzić tam Boże Narodzenie lub sylwestra. Identycznie jest w Wiśle.

- Zainteresowanie Szczyrkiem jest ogromne. Zdecydowana większość miejsc noclegowych jest już zajęta. Z roku na rok święta Bożego Narodzenia i sylwestra spędza tu coraz więcej gości – powiedziała Kulka. Identyczne zdanie wyraził rzecznik magistratu w Wiśle Łukasz Bielski. - W Wiśle na święta praktycznie wszystkie miejsca są zajęte. To się dzieje niezależnie od aury - powiedział.

Najtańsze kwatery prywatne

Zdaniem Kulki i Bielskiego beskidzkie kurorty zawdzięczają popularność m.in. szerokiej ofercie cenowej.

- Najtańsze są kwatery prywatne. Można znaleźć w nich nocleg już za 45-50 zł. Oczywiście, im wyższy standard, tym więcej trzeba zapłacić – podkreśliła Kulka. Za dwa noclegi rodziny z dwójką dzieci w hotelu wyższej klasy trzeba zapłacić do 2 tys. zł.

Hotelarze prześcigają się też w atrakcjach przygotowywanych z myślą o świątecznych gościach. W Szczyrku stworzone przez nich pakiety pobytowe obejmują m.in. wspólne ubieranie choinki, wieczerzę, wizytę św. Mikołaja, a także kuligi i biesiady.

Z rodziną, choć poza domem

- Goście spędzają święta w rodzinnym gronie, choć są poza domem – podkreśliła Kulka.

- Zauważamy, że gestorzy hoteli wciąż poszerzają oferty, by zachęcać turystów do przyjazdu. Są one coraz atrakcyjniejsze. Przykładem jest choćby otwarty ostatnio kanapowy wyciąg narciarski przy jednym z hoteli – powiedział Łukasz Bielski.

Oferta dla narciarzy

W Beskidach sukcesywnie rozwija się oferta dla narciarzy. Tuż po świętach w Szczyrku zostanie otwarty nowy ośrodek Beskid Sport Arena. W wielu miejscach modernizowane są wyciągi.

Tegoroczne święta zapowiadają się dla narciarzy atrakcyjnie. Chociaż synoptycy zapowiadają ocieplenie, to jednak na trasach leży sporo śniegu. W Beskidach wyciągi będą czynne zarówno w Wigilię, jak i w Boże Narodzenie.

Zobacz: Święta poza domem nie tylko dla bogaczy (Film z 12.12.2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane