• rozwiń
  • WIG20 2159.83 +0.23%
  • WIG30 2445.62 +0.23%
  • WIG 56939.14 +0.28%
  • sWIG80 11464.13 +0.11%
  • mWIG40 3636.28 +0.42%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:58

Dostosuj

Całkowicie zablokowali dostęp do Wikipedii. Rządowa agencja wyjaśnia

Turcja po zamachu blokuje Twittera i Facebooka Odtwórz: Turcja po zamachu blokuje Twittera i Facebooka
Turcja po zamachu blokuje Twittera i Facebooka "Źródło: TVN24 BiS"

Władze w Ankarze zablokowały wszystkie wersje językowe Wikipedii. Turecka państwowa agencja do spraw telekomunikacji i internetu poinformowała, że przyczyną jest zamieszczanie przez tę internetową encyklopedię treści sugerujących, że Turcja wspiera terroryzm.

"Mimo podejmowanych (przez nas) starań treści błędnie informujące, że Turcja wspiera organizacje terrorystyczne, nie zostały usunięte" - przekazała agencja na Twitterze.

Ponieważ nie jest możliwe usunięcie tylko wybranych treści, zablokowany został dostęp do całej platformy - dodano.

Treści Wikipedii

Turecki urząd zażądał od Wikipedii "zrobienia tego, co konieczne" ze wskazanymi treściami. Nie sprecyzował, o jakie treści chodzi.

Władze w Ankarze zablokowały wszystkie wersje językowe Wikipedii w sobotę. Dostęp do nich był zablokowany także w niedzielę.

O blokadzie poinformowała w sobotę organizacja monitorująca sieć Turkey Blocks, według której odcięcie tureckim użytkownikom dostępu do internetowej encyklopedii nie nastąpiło na mocy nakazu sądowego. Według tej organizacji, a także tureckich mediów, administracyjne działania w tej sprawie musi w najbliższych dniach zatwierdzić wymiar sprawiedliwości.

Artykuły opublikowane w anglo- i niemieckojęzycznej wersji Wikipedii o Turcji i tureckim prezydencie Recepie Tayyipie Erdoganie zawierały m.in. krytyczną ocenę ustaw antyterrorystycznych wprowadzonych w tym kraju oraz przyjętej w niedawnym referendum reformy konstytucyjnej, która znacząco zwiększy uprawnienia głowy państwa kosztem rządu i parlamentu. Informowano także o naciskach wywieranych przez władze na media i opozycję.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane