• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Tunezja zawiesiła loty przewoźnika z Dubaju

Co roku oglądają je zagraniczni turyści. Wkrótce zabytkowe samoloty mogą zniknąć z Fortu Rogowo Odtwórz: Co roku oglądają je zagraniczni turyści. Wkrótce zabytkowe samoloty mogą zniknąć z Fortu Rogowo
Co roku oglądają je zagraniczni turyści. Wkrótce zabytkowe samoloty mogą zniknąć z Fortu Rogowo "Źródło: Fakty po południu"

Tunezja zawiesiła wszystkie loty linii lotniczej Emirates do Tunisu. To odpowiedź władz Tunezji na decyzje przewoźnika, który w ubiegłym tygodniu zakazał Tunezyjkom podróżowania na pokładzie swoich samolotów.

Linia Emirates swoją decyzję uzasadniła względami bezpieczeństwa. Zjednoczone Emiraty Arabskie twierdzą, że otrzymały informacje o planowanych atakach terrorystycznych, które miałyby przeprowadzić Tunezyjki bądź kobiety posiadające tunezyjski paszport. Minister ds. zagranicznych ZEA Anwar Gargasz napisał na Twitterze, że zakaz jest czasowy. 

Zawieszone loty do Tunisu

Tunezja zareagowała zawieszeniem wszystkim lotów Emirates do Tunisu. Szef tunezyjskiego MSZ Chemais Dżinawi stwierdził w radiowym wywiadzie, że ZEA powinny przeprosić za nałożony zakaz podróżowania, o którym nie powiadomiono Tunezji.

Zakaz wywołał również sprzeciw tunezyjskich organizacji broniących praw człowieka i partii politycznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane