• rozwiń

Trumpowi wystarczy dolar pensji. Kto zajmie się jego biznesem?

Trumpowi wystarczy dolar pensji. Kto zajmie się jego biznesem?
Foto: Shutterstock Foto: Wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych miliarder Donald Trump w najbliższych latach nie zamierza pobierać wynagrodzenia jako szef swojej firmy Trump Organisation

Wybrany na prezydenta Stanów Zjednoczonych, miliarder Donald Trump w najbliższych latach nie zamierza pobierać wynagrodzenia, jako szef swojej firmy Trump Organization. Kontrolę nad nią mają przejąć dzieci, zasiadające obecnie w zarządzie.

Donald Trump oraz jego dzieci, zasiadające w zarządzie rodzinnej firmy oświadczyli, że długa i kontrowersyjna kampania wyborcza nie wpłynęła negatywnie na ich biznesy.

Dodali, że po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich zajmowanie się branżą hotelarską, jak dotychczas, nie jest porównywalne z odpowiedzialnością za przyszłość Stanów Zjednoczonych.

- Mamy zamiar uratować nasz kraj. Nie dbam o obłożenie hoteli. To są grosze w porównaniu z tym, co mamy do zrobienia - powiedział Trump.

 

Wystarczy dolar

Nowo wybrany prezydent jest założycielem Trump Organization, międzynarodowej konglomeracji, działającej w branży nieruchomości.

W zarządzie zasiadają jego dzieci: 39-letni Donald Jr., 35-letnia Ivanka i i 32-letni Eric.

Przedsiębiorstwo posiada mieszkania, ekskluzywne apartamenty, hotele, pola golfowe, zarządza także dużą częścią lokali na Manhattanie. Jest udziałowcem akcji ponad 500 firm. To jednak nie wszystko, bowiem jest prawnym właścicielem firmy The Apprentice, zajmującej się produkcją telewizyjną.

Prezydent-elekt nie zamierza jednak pozostawić rodzinnego biznesu samemu sobie, nie mając nad nim kontroli. Chce jednak zmniejszyć sobie pensję do jednego dolara rocznie. Zapowiedział, że nie zamierza pobierać większego wynagrodzenia podczas swojego urzędowania w Białym Domu.

Nie zostawi dzieci?

Rudy Giulian, były burmistrz Nowego Jorku, obecnie doradca i współpracownik Trumpa uważa, że byłoby to "nierealistyczne", gdyby prezydent pozwolił prowadzić rodzinny biznes komuś spoza jego bliskich

- On jest w bardzo nietypowej sytuacji - powiedział w rozmowie z CNN Jake Tapper. - Zostawiłby dzieci bez pracy, a te musiałyby rozpocząć zupełnie nową działalność. To zrodziłoby kolejne problemy - zauważył.

Giuliani, czołowy kandydat na prokuratora generalnego, przyznał, że nie ma idealnego sposobu na oddanie kontroli nad wielomiliardową spółką Trumpa. Zaznaczył jednak, że prezydent-elekt oraz jego dzieci powinni mieć do siebie zaufanie, aby odsunąć go od bieżącej działalności firmy.

- Trzeba mieć trochę zaufania do integralności prezydenta - dodał Giuliani.

Wybór Trumpa wstrząsnął rynkami walutowymi:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SEBBAX
hahaha - ten artykuł jest troszkę niedokładny. Z niego wynika, że Trump będzie pobierał wynagrodzenie 1 dolar rocznie ze swojej Firmy - nie za bycie prezydentem - tam jest niezła pensyjka 400 000 USD... (choć dla niego to niewiele)
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jawotr
Putin mu płaci lepiej, przecież to jest jasne.
  • 0
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij
noddam
Miejsce takich komentarzy, jak i innych teorii spiskowych jest w śmietniku.

Ja też uważam Putina za dobrego "prezydenta" ale nie jestem jego przyjacielem. Nie ma nic złego w docenieniu przeciwnika.
  • 2
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane