• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Zaskoczenie w rankingu. Lokalna restauracja najlepszą na świecie

Nie zjadłeś? Zapłacisz. Restauratorzy walczą z marnowaniem jedzenia Odtwórz: Nie zjadłeś? Zapłacisz. Restauratorzy walczą z marnowaniem jedzenia
Nie zjadłeś? Zapłacisz. Restauratorzy walczą z marnowaniem jedzenia "Źródło: TVN24 BiS"

Restauracja "Czarny Łabędź" z północnej Anglii została uznana za najlepszą na świecie w głosowaniu użytkowników popularnego serwisu turystycznego TripAdvisor.

Restauracja "The Black Swan" (Czarny Łabędź) leży w oddalonej o ponad 300 km na północ od Londynu Wsi Oldstead. Jednak prowincjonalne położenie nie przeszkodziło jej w zdobyciu tytułu i pokonania prestiżowych lokali znajdujących się we Francji, Hiszpanii, czy Stanach Zjednoczonych.Jak podał TripAdvisors" w trwającym 12 miesięcy głosowaniu udział wzięły miliony użytkowników. Zwycięstwo "The Black Swan"  nie jest przypadkowe. Już wcześniej restauracja została doceniona przez twórców przewodnika Michelin, który przyznał "Czarnemu Łabędziowi" gwiazdkę za podawania jedzenia na najwyższym poziomie.

- To wyróżnienie to dla nas ogromny zaszczyt, szczególnie, że nagroda pochodzi od naszych klientów - powiedział BBC Tommy Banks, szef kuchni w restauracji "Czarny Łabędź".

Ranking restauracji

Na drugim miejscu znalazła się restauracja Belmond Le Manoir aux Quat'Saisons mieszcząca się w Oksfordzie, a podium zamknął lokal Maison Lameloise z miasta Chagny we wschodniej Francji, posiadający trze gwiazdki od krytyków Michelina.

10 najlepszych restauracji na świecie według TripAdvisor:

1. The Black Swan - Wielka Brytania
2. Belmond Le Manoir aux Quat'Saisons - Wielka Brytania
3. Maison Lameloise - Francja
4. L'Auberge de l'Ill - Francja
5. Martin Berasategui - Hiszpania
6. Daniel - Stany Zjednoczone
7. La Colombe - Republika Południowej Afryki
8. David's Kitchen - Tajlandia 
9. Maido - Peru
10. El Celler de Can Roca - Hiszpania

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
zdelegalizować myślistwo
wybór najlepszej restauracji na świecie jest taką samą niedorzecznością jak stwierdzenie że znaleziona najładniejszy na świecie płatek śniegu
  • 1
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane