• rozwiń
  • WIG20 2110.11 +0.37%
  • WIG30 2415.33 +0.38%
  • WIG 56204.55 +0.30%
  • sWIG80 11590.84 -0.22%
  • mWIG40 3787.27 +0.23%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Trio z "Top Gear" przez lata rządziło telewizją. A mogło nigdy nie powstać?

Trio z "Top Gear" przez lata rządziło telewizją. A mogło nigdy nie powstać?
Foto: BBC Foto: Jeremy Clarkson prowadził "Top Gear" wraz z Richardem Hammondem i Jamesem Mayem

Trio prezenterów z kultowego programu Top Gear przez 12 lat pełniło rolę niekwestionowanych gwiazd telewizji. Okazuje się jednak, że zespół już od momentu powstania był bardzo podzielony - pisze "Daily Mail".

Jak ujawnia były producent programu Andy Wilman, Richard Hammond mógł odejść z programu w czasie, gdy do drużyny dołączył James May.

Szefowie BBC planowali zwolnienie Hammonda w 2002 roku. Ostatecznie jednak zmienili zdanie i pozwolili trzem panom stworzyć zespół, który funkcjonował do niedawnego odejścia Clarksona.

Coraz wyżej

Wilman opowiada, jak program z prostego przekazu motoryzacyjnego stał się szerszym zjawiskiem. Zdradza szczegóły zatrudnienia Maya, który zastąpił poprzedniego prezentera Jasona Dawe tuż po pierwszej serii programu. To - jak czytamy - rodziło wątpliwości co do dalszej przyszłości Hammonda w programie.

"Departament powiedział nam, że badania rynku wykazały, iż nasz program przyciąga młodych i że może powinniśmy pomyśleć o młodym prezenterze" - relacjonuje Wilman.

Zdradza, że pracuje nad nowym motoryzacyjnym show z udziałem trzech znanych prezenterów, który będzie nadawany przez Netflix i Amazon.

Pod koniec maja BBC poinformowała, że nie odnowi kontraktu z Jeremym Clarksonem. Program "Top Gear", nadawany prawie na całym świecie, był jest jedną z najbardziej dochodowych produkcji BBC.

Jeremy Clarkson ponownie w BBC

Były prowadzący popularnego programu "Top Gear" pierwszy raz od czasu zwolnienia pojawił się kilka dni temu w gmachu BBC Western House. Nie przyjechał jednak do pracy, a na rozmowę z Chrisem Evansem, prowadzącym audycję w BBC Radio 2. Wizyta Clarksona w siedzibie niedawnego pracodawcy wywołała spore poruszenie, ale zgromadzonym przed wejściem dziennikarzom nie dane było porozmawiać z gwiazdorem.

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane