• rozwiń
  • WIG20 2164.57 -0.42%
  • WIG30 2450.92 -0.53%
  • WIG 57007.92 -0.50%
  • sWIG80 11428.19 -0.21%
  • mWIG40 3635.00 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 16:06

Dostosuj

Jay-Z nie płaci niezależnym artystom? Tidal pozwany na 5 mln dolarów

Jay-Z nie płaci niezależnym artystom? Tidal pozwany na 5 mln dolarów
Foto: materiały prasowe Foto: Właścicielem Tidala jest Jay-Z

Uruchamiając w ubiegłym roku swój muzyczny serwis streamingowy Tidal, Jay-Z przekonywał, że artyści będą odnosić z niego korzyści. Ale nie wszyscy z nich są zadowoleni. Jeden z muzyków pozwał właśnie serwis, ponieważ rzekomo zapłacił mu mniej niż powinien.

Pozew został złożony w sobotę w sądzie w Nowym Jorku przez Johna Emanuele, połowę duet American Dollar. Domaga się on 5 mln dolarów.

Obiecanki cacanki?

Jay-Z przyciągnął do Tidala kilka głośnych nazwisk, w tym Kanye Westa, Rihannę i Taylor Swift. Twierdził, że jego serwis jest lepszym miejscem dla artystów niż konkurencyjne Spotify i Apple Music. Podkreślał, że właścicielem Tidala będą muzycy.

To stwierdzenie wyśmiewa w pozwie John Emanuele. "Inny właściciel, ta sama gra" - czytamy. Członek American Dollar przekonuje, że Tidal prowadzi bezczelną, umyślną kampanię naruszania praw autorskich i "zdziera" pieniądze z niezależnych artystów, których utwory umieszczone są w serwisie.

W pozwie możemy przeczytać, że Tidal nie posiada licencji na strumieniowanie co najmniej 118 chronionych prawem autorskim piosenek American Dollar. Grupa twierdzi też, że nie otrzymała za nie należnych jej tantiemów.

Apple prezentuje Apple Music:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane