• rozwiń
  • WIG20 2213.24 0.00%
  • WIG30 2559.79 +0.03%
  • WIG 58233.23 +0.08%
  • sWIG80 13765.63 +0.21%
  • mWIG40 4475.77 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: 2018-05-25 17:15

Dostosuj

Tesco z najgorszym wynikiem w historii. Gigantyczna strata

Tesco z najgorszym wynikiem w historii. Gigantyczna strata 	Odtwórz: Tesco z najgorszym wynikiem w historii. Gigantyczna strata
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 BiS Foto: Tesco z bardzo słabymi wynikami sprzedaży | Video: Tesco z najgorszym wynikiem w historii. Gigantyczna strata

Tesco z rekordowo wysoką roczną stratą. Sieć hipermarketów zaraportował najgorszy roczny wynik w historii, ze stratą wynoszącą 6,4 mld funtów - pisze BBC News.

Rok rozliczeniowy Tesco zakończyło w lutym. BBC dla porównania przytacza takie same dane z wcześniejszego roku - wówczas było to 2,26 mld funtów zysku brutto przed opodatkowaniem.

"Jest to największa strata poniesiona przez tego brytyjskiego detalistę w jego historii" - czytamy.

Mniej sklepów, silna konkurencja

Ok. 4,7 mld funtów strat było wynikiem spadku wartości nieruchomości firmy w Wielkiej Brytanii. Aż 43 sklepy sieci zostały na początku tego miesiąca zamknięte.

Roczny zysk ze sprzedaży także spadł o 60 proc. w porównaniu z 3,3 mld funtów rok wcześniej.

Szef Tesco Dave Lewis przyznał, że "to była bardzo trudny rok" dla firmy. - Wyniki, który publikujemy odzwierciedlają pogorszenie się sytuacji na rynku i erozję naszej konkurencyjność w ostatnich latach. Staramy się narysować linię oddzielającą przeszłość i zaczynamy widzieć już pozytywne sygnały - podkreślił Lewis.

BBC porównuje słabe wyniki Tesco ze spadającą sprzedażą w Wielkiej Brytanii w ogóle. Z wyłączeniem paliw spadła ona w ostatnim roku o 3,6 proc.

Tesco w raporcie podkreśla, że wyniki rozczarowują głównie z powodu “silnej konkurencji” szczególnie w Irlandii, gdzie sprzedaż w tym roku ma spaść o ok. 6 proc. Obniżył się też - o ponad 15 proc. - zysk ze sprzedaży w Azji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane