• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Tesco łagodzi skutki ubiegłorocznych kłopotów. Zmieni kontrakty z dostawcami i plan zwolnień?

Tesco łagodzi skutki ubiegłorocznych kłopotów. Zmieni kontrakty z dostawcami i plan zwolnień?
Foto: sxc.hu Foto: Tesco zmieni politykę wobec dotawców?

Brytyjska sieć Tesco ma w czwartek ogłosić drastyczne zmiany w umowach z dostawcami i planie redukcji zatrudnienia - podaje Reuters, powołując się na "Sunday Times". Takie działania mają pomóc w odbudowie reputacji po "skandalu księgowym" i kłopotach dotyczących raportowania zysku - dodaje agencja.

Jak pisze Reuters powołując się na źródła gazety, nowy szef Tesco Dave Lewis planuje zmienić skomplikowany system zamówień, oparty na rabatach i karach.

Będą zmiany?

Reorganizacja ma uchronić firmę przed powtórzeniem się sytuacji z września ubiegłego roku.

Wówczas nieprawidłowe księgowanie płatności od dostawców doprowadziło do zawyżenia zysków firmy o 263 mln funtów - przypomina Reuters.

Według źródeł przytaczanych przez agencję zmiany mają umożliwić także obniżkę kosztów i większe skupienie się na sprzedaży.

Jak podają źródła gazety, spodziewane jest także ogłoszenie cięć w zatrudnieniu zarówno w centrali, jak i biurach regionalnych firmy.

Tesco odmówiło komentarza - pisze Reuters.

Afera

We wrześniu ubiegłego roku Tesco poinformowało, że jego zysk przed opodatkowaniem za pierwsze półrocze 2014 roku został zawyżony o 250 mln funtów, czego przyczyną miało być opóźnianie wpisywania kosztów do bieżących rachunków.

Kwotę nadwyżki skorygowano potem w górę do 263 mln funtów, co oznacza, że faktyczny zysk stanowi tylko 8 proc. pierwotnie deklarowanego. Po ujawnieniu tego faktu prezes Tesco Richard Broadbent podał się do dymisji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane