• rozwiń

Media: Twitter chce zrezygnować z serduszek

"Media społecznościowe mają swoją ciemną stronę" Odtwórz: "Media społecznościowe mają swoją ciemną stronę"
"Media społecznościowe mają swoją ciemną stronę" "Źródło: Fakty o Świecie TVN24 BiS"

Twitter planuje wkrótce usunąć przycisk "polub" z serwisu, znany jako ikona serca pojawiająca się przy każdym wpisie zamieszczanym na platformie. Zdaniem szefa Twittera Jacka Dorseya dzięki temu poprawi się jakości dyskusji - podał dziennik "Telegraph".

Według brytyjskiej gazety Dorsey miał podkreślić, że "nigdy nie był fanem przycisku w kształcie serca". W marcu tego roku Twitter wprowadził funkcję "Dodaj do zakładek", która pozwala użytkownikom na prywatne zapisywanie na swoim koncie tych wpisów z serwisu, do których chcą powrócić w późniejszym czasie. Zakładki są niewidoczne dla innych użytkowników Twittera.

Odpowiedź Twittera

Przycisk "polub" przez wiele lat był wykorzystywany przez osoby korzystające z platformy w tym samym celu, jednakże jego wciśnięcie jest często identyfikowane z wyrazem poparcia dla treści wpisu, a także przyczynia się do jego rozpowszechniania - przypomina z kolei serwis Mashable.

Do doniesień "Telegrapha" Twitter odniósł się jedynie skrótowo za pośrednictwem wpisu na koncie firmowym serwisu. Podkreślono w nim, że zespół Twittera obecnie "wymyśla od nowa wszystko, co związane z usługą", co "również dotyczy przycisku polub".

Dorsey już wcześniej odnosił się do wpływu "polub" na jakość debat toczonych na Twitterze. Podczas konferencji WIRED25 stwierdził, że sama obecność i kształt przycisku zachęcają użytkowników do tego, by polubień było jak najwięcej.

- Czy to dobry kierunek w porównaniu z jakościowym udziałem w zdrowej dyskusji? Jak powinniśmy zachęcać do tego, by debata była zdrowsza? - pytał wówczas szef Twittera.

Rozczarowani użytkownicy

Użytkownicy serwisu w reakcji na planowane posunięcie jego twórców wyrazili zdumienie i rozczarowanie. Wielu z nich wskazało, że Twitter ma obecnie przed sobą dużo poważniejsze problemy do rozwiązania, niż zmiana podstawowych funkcjonalności serwisu, która nie jest dobrym punktem wyjścia dla polepszenia jego działania.

W obecnym kształcie przycisk "polub" pojawił się na Twitterze w 2015 roku i zastąpił poprzednią wersję o tej samej funkcjonalności, która jednak miała kształt gwiazdki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane