• rozwiń

Temat: Rosja

Tanie wakacje w Rosji. Biura turystyczne drastycznie tną ceny

Tanie wakacje w Rosji. Biura turystyczne drastycznie tną ceny
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0)/ J29 Foto: Rosyjski przemysł turystyczny zimą zanotował wzrost sprzedaży krajowych wycieczek o 30 proc.

Rosyjskie biura turystyczne w walce o swych klientów znacznie obniżają ceny wycieczek krajowych - informuje "The Moscow Times. Niektóre z nich są sprzedawane nawet poniżej kosztów.

Ceny tygodniowych wakacji na Krymie w czerwcu, zaczynają się bowiem od 121 dol. (6 tys. rubli), zaś wycieczki do południowego regionu Krasnodaru kosztują 201 dol. (10 tys. rubli).

"Maksymalna liczba"

Jak poinformował Siegiej Romashkin, prezes biura turystycznego Delfin, same bilety lotnicze z Moskwy na Krym kosztują organizatorów wycieczek 171 dol. (8,5 tys. rubli).

- Pomimo, że działamy na rynku krajowym od zaledwie dwóch lat, to teraz chcemy przyciągnąć maksymalną liczbę klientów. Planujemy w tym sezonie wysłać kilkaset tysięcy turystów na Krym i do Krasnodaru - powiedział Igor Antonow, przedstawiciel biura podróży Biblio Globus.

Biblio Globus obniżyło ceny tygodniowych wycieczek na Krym w czerwcu, do 201-298 dol. (10-15 tys. rubli).

Rosyjski sektor turystyczny zimą zanotował wzrost sprzedaży krajowych wycieczek o 30 proc. To efekt słabszego rubla, który spowodował znaczny wzrost cen wyjazdów zagranicznych.

Od początku ubiegłego roku bowiem rosyjska waluta staniała wobec dolara o 30 proc. Kryzys gospodarczy spotęgowały zachodnie sankcje nałożone na Rosję przez jej zaangażowanie militarne w konflikt na wschodniej Ukrainie.

W pierwszym kwartale 2015 roku ruch turystyczny z Rosji do Europy spadł o 30 proc. w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane