• rozwiń

Z Europy do USA polecisz za 69 dolarów

Z Europy do USA polecisz za 69 dolarów
Foto: boeing.com Foto: Linie lotnicze Norwegian Air zapowiadają nowe tanie połączenia

Dyrektor linii lotniczych Norwegian Air Bjorn Kjos w rozmowie z Seattle Times ogłosił, że od lipca w ofercie firmy znajdą się najtańsze w historii loty przez Atlantyk. Podróż z Irlandii lub Szkocji na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych może kosztować zaledwie 69 dolarów. Planom przewoźnika sprzeciwiają się amerykańskie linie lotnicze i związki zawodowe.

Najtańsze połączenia między Europą i Stanami Zjednoczonymi mają zostać uruchomione w lipcu tego roku.

Szef Norwegian Air zapowiada , że ceny biletów sięgną poziomu wcześniej nieosiągalnego dla pasażerów - wstępna oferta to 69 dolarów za przelot między Irlandią lub Szkocją a Wschodnim Wybrzeżem USA (linia nie precyzuje, gdzie samoloty będą lądowały).

Loty miałyby być obsługiwane przez samoloty Boeing 737 MAX.

Jest zgoda, ale i protesty

Linie Norwegian Air otrzymały już zgodę na uruchomienie połączenia od Amerykańskiego Departamentu Transportu, jednak nie wszyscy przyjmują ich plany z entuzjazmem. Sprzeciw wyrazili zarówno amerykańscy przewoźnicy, jak i związki zawodowe. Oskarżają  oni norweskie linie o chęć nieuczciwej konkurencji przy pomocy niższych wynagrodzeń, na przykład poprzez zatrudnianie gorzej opłacanych tajskich załóg lotniczych.

Z powodu ich sprzeciwu linie Norwegian Air długo nie mogły otrzymać zgody, bo starały się o nią już od 2014 roku. Ostatecznie dostały pozwolenie na uruchomienie tanich połączeń w grudniu, za administracji Baracka Obamy. Szef linii lotniczych wyraża nadzieję, że nowo zaprzysiężony przywódca USA Donald Trump go nie wycofa.

 

Zobacz: Najbardziej punktualne linie lotnicze i lotniska (Film z 18.01.2017)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Piotru70
W USA mieszka więcej Norwegów niż w Norwegii. Ten kraj o dawna się wyludnia, nic dziwnego ze jest tutaj prowadzona polityka otwartych drzwi, w koncu ktoś na emerytury musi pracować.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
persyflaż
Niemców też więcej mieszka w USA niż w Niemczech ( jeszcze w latach 80-90 statystyki amerykańskie mówiły o 75 mln amerykanów o Niemiecki pochodzeniu, Niemców w Niemczech jest 66 mln). Teraz jednak coraz więcej ludzi tego pochodzenia określa siebie jako- amerykanie.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane