• rozwiń

Temat: Rosja

Tajna dacza Putina na wyspie. Opozycjonista sfilmował ją z drona

Tajna dacza Putina. Opozycjonista pokazuje luksusową posiadłość Odtwórz: Tajna dacza Putina. Opozycjonista pokazuje luksusową posiadłość
Tajna dacza Putina. Opozycjonista pokazuje luksusową posiadłość "Źródło: tvn24bis"

Opozycjonista Aleksiej Nawalny ujawnił, jak wygląda jedna z luksusowych posiadłości prezydenta Rosji Władimira Putina.

Tajna posiadłość prezydenta Rosji Władimira Putina znajduje się niedaleko miejscowości Wyborg blisko granicy z Finlandią. Parcela ma powierzchnię 50 hektarów i znajduje się w malowniczej okolicy na jednej z wysp Jeziora Wyborskiego.

Ukryty majątek

Nawalny dronem uwiecznił dworek Willa Sellgren o powierzchni 700 mkw., do którego dobudowano ponad dwukrotnie większe skrzydło, a także lądowisko dla helikopterów oraz dwa budynki - dla gości i służby. Warto nadmienić, że wspomniany dworek to historyczny budynek z początków XX wieku, gdzie kręcono m.in. film "Sherlock Holmes i doktor Watson".

Ujawnione dziś efekty śledztwa Nawalnego pokazały, że prezydent Rosji posiada więcej, niż deklarował w oświadczeniu majątkowym. Z opublikowanych dokumentów wynika, że willa należy do Władimira Putina, ale została zapisana na firmy ludzi z nim związanych, którzy od dawna uważani są jego przyjaciół.

Putin najbogatszy na świecie?

Bill Browder współzałożyciel i kierownik funduszu inwestycyjnego Hermitage Capital Management, a niegdyś największy inwestor zagraniczny w Rosji uważa, że Władimir Putin jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego zdaniem po 17 latach rządów rosyjski prezydent miał dorobić się fortuny wartej 200 mld dolarów.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane