• rozwiń

Połowa mandatu dla zgłaszającego wykroczenie. Policja sięga po nowe metody

Tajlandia to modny kierunek na tanie wakacje Odtwórz: Tajlandia to modny kierunek na tanie wakacje
Tajlandia to modny kierunek na tanie wakacje

Policja w Bangkoku sięgnęła po niekonwencjonalną metodę, chcąc zadbać o więcej porządku na ulicach. Stworzono finansowe zachęty do zgłaszania nielegalnych handlarzy ulicznych i motocyklistów jeżdżących po chodnikach.

Obywatel informujący policję otrzyma połowę mandatu, jakim ukarana zostanie wskazana przez niego osoba, łamiąca przepisy.

Mandat może w Bangkoku wynieść nawet 10 tysięcy bahtów (ok. 260 euro), więc współpraca z policją może być całkiem atrakcyjna finansowo.

Porządek na ulicach

Władze stolicy Tajlandii zwracają uwagę, że teoretycznie takie rozwiązanie możliwe było od dawna, ale nikt go nie stosował. Obecnie ma się to zmienić. Wypłacono już pierwsze nagrody.

Działania te są elementem szerszej kampanii, mającej na celu zaprowadzenie większego ładu i porządku na ulicach Bangkoku.

Z tego powodu do końca roku z głównych, zawsze zatłoczonych dróg mają zniknąć uliczne kuchnie, serwujące tajskie dania. Nie wszystkim się to podoba, ponieważ "street food" w Bangkoku jest od wielu lat magnesem przyciągającym zarówno miejscowych, jak i turystów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane