• rozwiń

Brexit "nadzwyczajną szansą" dla Włoch do wzmocnienia roli w Unii

Włoskie banki w kłopotach. Koszty ich uratowania mogą być gigantyczne Odtwórz: Włoskie banki w kłopotach. Koszty ich uratowania mogą być gigantyczne
Włoskie banki w kłopotach. Koszty ich uratowania mogą być gigantyczne "Źródło: TVN24BiS /"

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani oświadczył, że Brexit stanowi nadzwyczajną okazję dla Włoch, którą muszą wykorzystać. Tajani wyraził opinię, że w nowej fazie UE będzie Unią dwóch prędkości.

- Francja i Niemcy ponownie otworzą dialog, by objąć przewodnictwo w Unii Europejskiej. Włochy mają nadzwyczajną szansę przystąpić do tej wyjątkowej nowej fazy, która będzie toczyć się w dwóch prędkościach, z niektórymi kolarzami prowadzącymi grupę do mety - stwierdził Tajani podczas spotkania z przedsiębiorcami w Weronie na północy Włoch.

Przewodzenie w UE

Tajani, wywodzący się z centroprawicowej partii Forza Italia, oświadczył, że "dla zrównoważonej i skuteczniejszej Unii" konieczna jest aktywna obecność Włoch, a także Hiszpanii.

- To cztery kraje, które mogą ubiegać się o to, by przewodzić całej grupie- ocenił szef PE.

Ostrzegł zarazem, że w przeciwnym razie "można będzie tylko narzekać na to, że inni działają". W tym kontekście wymienił Niemcy.

- Na to Włochy nie mogą sobie pozwolić. Mają obowiązek przyłączyć się, aby pracować na rzecz bardziej zrównoważonej Unii - zauważył Tajani, cytowany przez Ansę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane