• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Cyberbezpieczeństwo

Klienci ogromnej firmy dotknięci cyberatakiem. Dyrektor się tłumaczy

Ofiary w kilkudziesięciu krajach. Co wiemy o globalnym cyberataku Odtwórz: Ofiary w kilkudziesięciu krajach. Co wiemy o globalnym cyberataku
Ofiary w kilkudziesięciu krajach. Co wiemy o globalnym cyberataku "Źródło: TVN24 BiS"

Loopia, główny dostawca usług hostingowych w Szwecji, 22 sierpnia został dotknięty atakiem hakerskim, w wyniku którego wyciekły dane jego klientów. Według informującego o sprawie serwisu The Register, wśród klientów Loopia były organizacje państwowe i samorządowe.

Według oświadczenia dostępnego na stronie Loopia wyciek danych obejmuje całą bazę danych klientów firmy, w tym informacje o personaliach klientów, a także zaszyfrowane hasła dostępu do panelu zarządzania usługami (Loopia Kundzon).

Spóźniona informacja

Jak informuje Loopia, w wyniku ataku nie wyciekły informacje dotyczące płatności oraz dane kart kredytowych należących do klientów. Nie ucierpiały również ich strony internetowe hostowane w usługach Loopia ani poczta e-mail.

Loopia poinformowała o ataku i wycieku danych dopiero w piątek, trzy dni po zdarzeniu. Decyzję o opóźnieniu informacji na ten temat firma uzasadnia chęcią wcześniejszego zabezpieczenia struktur systemowych.

- Nie byliśmy pewni, jak daleko sięgają straty w wyniku ataku i potrzebowaliśmy rozjaśnić wszystkie wątpliwości przed publicznym podaniem informacji. Teraz wszyscy nasi klienci wiedzą już o zdarzeniu. Jako dodatkowe środki bezpieczeństwa zmieniliśmy wszystkie numery klientów i hasła dostępu do kont naszych użytkowników - oznajmił dyrektor firmy Loopia, Jimmie Eriksson.

Serwis Upphandling24 informuje, że Loopia ma "setki tysięcy" klientów, z których najwięksi związani są z funkcjonowaniem państwa na poziomie centralnym i lokalnym.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane