• rozwiń

Temat: Banki

Z Luksemburga do Polski. Zaskakująca decyzja szwajcarskiego banku

Z Luksemburga do Polski. Zaskakująca decyzja szwajcarskiego banku
Foto: flickr.com/Martin Abegglen/(CC BY-SA 2.0) Foto: Szwajcarski bank przeniesie część swojej działalności do Polski

Szwajcarski bank UBS przeniesie do Polski część swoich usług związanych z zarządzaniem majątkiem. Decyzja została podjęta ponieważ Polska może zaoferować tańsze koszty - wynika z informacji lokalnych mediów.

Jedna z największych na świecie instytucji finansowych bank UBS przeniesie część swojej działalności do Polski. Mieszczący się obecnie w Luksemburgu dział usług zarządzania majątkiem zostanie ulokowany nad Wisłą.

Praca w banku

Taką decyzję podjęły władze banku ze względu na "zmieniające się wymagania biznesowe i rosnące koszty" w Luksemburgu.

W luksemburskim dziale, który ma zostać przeniesiony do Polski pracuje obecnie 60 osób. Większość z nich nie straci pracy, ale otrzyma nowe obowiązki. UBS zatrudnia w Luksemburgu łącznie 413 pracowników.

Misja Morawieckiego

W zeszłym tygodniu wicepremier Mateusz Morawiecki udał się do Londynu, gdzie spotkał się z inwestorami i przedstawicielami instytucji finansowych, z którymi rozmawiał nt. przeniesienia części ich działalności do Polski.

Po wizycie w stolicy Wielkiej Brytanii Morawiecki poinformował, że w wyniki rozmów w najbliższych latach nad Wisłą powstanie nawet 10 tys. nowych miejsc pracy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
faceroll
To, że Polska ma za wicepremiera byłego bankiera na pewno w pozytywnym stopniu przyczyniło się do popularności Polski wśród ludzi z tego kręgu.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
hanz
Będzie pewnie okrzyknięte jako sukces obecnego rządu nawet wiedząc, że takie decyzje nie powstają z dnia na dzień. UBS od dawna zatrudnia kilkaset osób w Polsce i zapowiedzi o dalszym przenoszeniu oddziałów do Polski i innych "tanich" krajów były znane od dawna.
  • 6
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane