• rozwiń

Temat: Gospodarka

Wyjątkowe studia na szwajcarskiej uczelni. Trudno było znaleźć wykładowcę

"Jak Szwajcaria osiągnęła sukces?" Poznaj tajniki sukcesu Odtwórz: "Jak Szwajcaria osiągnęła sukces?" Poznaj tajniki sukcesu
"Jak Szwajcaria osiągnęła sukces?" Poznaj tajniki sukcesu "Źródło: TVN24 BiS"

Na jednej ze szwajcarskich uczelni studenci będą mogli uczyć się jodłowania. Absolwenci będą mogli zdobyć tytuł magistra.

Na uniwersytecie w szwajcarskiej Lucernie od roku akademickiego 2018/19 będzie można uczyć się jodłowania. Uczelnia wprowadziła bowiem do swojej oferty trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie z form artystycznych.

To w ramach tego kierunku żacy będą mogli nauczyć się charakterystycznego ludowego śpiewu.

Pierwsza w kraju

Uniwersytet od 2012 roku oferował już kursy związane z muzyką ludową, ale teraz będzie pierwszą uczelnią w kraju, której studenci będą mogli uczyć się tradycyjnej sztuki jodłowania na poziomie studiów. Żacy, poza praktyką śpiewu, będą zgłębiać temat pod względem teoretycznym i historycznym.

Michael Kaufmann, szef wydziału muzycznego Uniwersytecie w Lucernie zdradził, że od dawna myślał o utworzeniu takiego kierunku studiów, ale nie mógł znaleźć wystarczająco wykwalifikowanego wykładowcy - aż do teraz. Nauczycielem zostanie Nadja Räss, znana szwajcarska artystka, która na swoim koncie ma wiele nagród za dokonania w sztuce jodłowania.

Na pierwszym roku będzie uczyło się trzech lub czterech studentów. Kandydaci mogą zgłaszać swoje wniosku od 28 lutego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane