• rozwiń
  • WIG20 2190.93 +0.71%
  • WIG30 2523.74 +0.95%
  • WIG 56772.23 +0.81%
  • sWIG80 11473.97 -0.67%
  • mWIG40 3941.03 +1.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Szef linii Alitalia pojawia się w Panama Papers

Szef linii Alitalia pojawia się w Panama Papers
Foto: wikipedia.org/Dgtmedia-Simone Foto: di Montezemolo do jeden z ok. tysiąca Włochów, który pojawia się w aferze

Włoski tygodnik "L'Espresso" informuje na swym portalu internetowym, że w Panama Papers pojawia się około 1000 Włochów, w tym Luca Cordero di Montezemolo, szef linii lotniczych Alitalia. Z usług panamskiej kancelarii miały też korzystać dwa włoskie banki.

Według tygodnika zawarta w dokumentach kancelarii prawnej Mossack Fonseca seria kontraktów wskazuje na Montezemolo jako szefa firmy Lenville z siedzibą w Panamie. "L'Espresso" odnotowuje, że Montezemolo, który był wtedy prezesem Ferrari, odmówił komentarza.

Dwa banki na liście

W dokumentach z Panamy pojawiają się też banki UniCredit i Ubi Banca. "L'Espresso" informuje, że UniCredit wykorzystywał kancelarię Mossac Fonseca do zarządzania 80 firmami offshore, ale że wycofał się z tego w 2010 roku. UniCredit wydał oświadczenie z informacją, że Mossack Fonseca "nie pojawiała się jako konsultant finansowy tej grupy".

Według tygodnika bank Ubi Banca wydaje się być powiązany z ok. 40 firmami offshore zarejestrowanymi w Panamie i na Seszelach. Bank odpowiedział, że w żadnym z tych krajów nie ma filii ani oddziałów i zapewnił, że zawsze "wspiera swych klientów zgodnie z obowiązującymi aktualnie przepisami".

Kluczowe fakty o "Panama Papers":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane