• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Szef banku nagle stracił stanowisko. Przez Snapchata i Instagram?

Szef banku nagle stracił stanowisko. Przez Snapchata i Instagram? Odtwórz: Szef banku nagle stracił stanowisko. Przez Snapchata i Instagram?
Foto: CC BY-SA 3.0/ David Edgar | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Jedna z londyńskich filii Royal Bank of Scotland | Video: Szef banku nagle stracił stanowisko. Przez Snapchata i Instagram?

Używanie aplikacji Snapchat może drogo kosztować. Przekonał się o tym szef Royal Bank of Scotland Rory Cullinan, który być może właśnie przez Snapchata mógł stracić swoje stanowisko - pisze "Business Insider".

Na początku marca gazeta "The Sun" poinformowała, że Cullinan wysłał swojej 18-letniej córce Bridget serię wiadomości z użycie aplikacji Snapchat. Zdjęcia były podpisane "znudzony w pracy". Snapchat ma tę zaletę, że po jakimś czasie kasuje udostępnione za jego pośrednictwem pliki. Ale córka Cullinana zrobiła kopie zdjęć i umieściła je w Instagramie, aplikacji do udostępniania zdjęć - pisze "Business Insider".

Zdjęcia zostały wysłane do Sieci z podpisami: "Nie jest fanem posiedzeń zarządu xx", "nudne spotkanie xx" i "kolejne cholerne spotkania".

Nic złego

"Business Insider" zastrzega, że pierwotne zdjęcia wysłanego przez szef RBS do córki były zwykłymi zdjęciami, jakie ojciec mógł wysłać córce podczas przerwy w pracy. Cullinan nie zamierzał ich opublikować  - czytamy.

Jednak tydzień po tym wydarzeniu RBS ogłosił w oświadczeniu, że Cullinan opuści bank 30 kwietnia. Decyzja ta jest szokiem, ponieważ Cullinan 4 marca został awansowany i miał odpowiadać za restrukturyzację bankowości inwestycyjnej RBS.

Jak pisze "BI", Cullinan był jednym z najlepiej opłacanych bankierów w RBS. W ciągu ostatnich sześciu lat otrzymał 2,2 mln funtów premii. Po awansie jego pensja wzrosła do 2 mln funtów (razem z nagrodami).

RBS w oświadczeniu nie tłumaczy powodów odejścia Cullinana. Prezes RBS Ross McEwan powiedział jedynie: "chcielibyśmy wyrazić podziękowania Rory'emu za bardzo istotny wkład w odbudowę RBS w ciągu ostatnich sześciu lat".

Sam Cullinan w oświadczeniu podkreślił: "Jestem dumny z tego, że odegrałem istotną rolę w przywracaniu bezpieczeństwa w RBS".

"The Guardian" pisze, że Cullinan opuszcza bank z powodu różnic w sprawie przyszłej strategii rozwoju banku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane