• rozwiń

Tim Cook chciał ratować Jobsa. Proponował przeszczep wątroby

Tim Cook chciał ratować Jobsa Odtwórz: Tim Cook chciał ratować Jobsa
Foto: Tim Cook zastąpił Jobsa na stanowisku szefa firmy Apple | Video: Tim Cook chciał ratować Jobsa

Obecny szef Apple'a Tim Cook chciał oddać część swojej wątroby chorującemu na nowotwór Steve'owi Jobsowi.

W najnowszej biografii legendarnego szefa Apple'a "Becoming Steve Jobs" autorstwa Brenta Schlendera i Ricka Tetzeliego" pojawiły się informacje, że Tim Cook złożył propozycję transplantacji części wątroby w 2009 roku. Steve Jobs był już wówczas poważnie chory.

Chciał pomóc

Obecny szef Apple'a był bardzo zaniepokojony stanem swojego poprzednika. Zdecydował się więc na badane krwi, które wykazało, że może zostać dawcą. Po ustaleniu zgodności sukces takiego zabiegu byłby bardzo prawdopodobny. Warto dodać, że wątroba jest organem regeneracyjnym i z czasem mogłaby urosnąć do pełnych rozmiarów.

Jednak Steve Jobes odrzucił propozycję przeszczepu fragmentu organu od Cooka. W tym samym roku zdecydował się na operację od innego dawcy. Transplantacja powiodła się. Steve Jobs zmarł dwa lata później 5 października 2011 roku.

Premiera w maju

Książka "Becoming Steve Jobs: The Evolution of a Reckless Upstart into a Visionary Leader" autorstwa Brenta Schlendera i Ricka Tetzeliego ukaże się 24 maja. Jej autorzy w przeszłości prowadzili wiele wywiadów m.in. z Stevem Jobsem, czy Timem Cookiem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane