• rozwiń
  • WIG20 2194.39 +0.68%
  • WIG30 2489.25 +0.73%
  • WIG 57961.20 +0.59%
  • sWIG80 11604.19 +0.13%
  • mWIG40 3731.02 +0.43%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:38

Dostosuj

Temat: Chiny

Podrabiali suszarki znanej firmy, są aresztowania. "Mogły niszczyć włosy"

Porady UOKiK-u dotyczące zakupu elektronarzędzi Odtwórz: Porady UOKiK-u dotyczące zakupu elektronarzędzi
Porady UOKiK-u dotyczące zakupu elektronarzędzi "Źródło: UOKiK"

Chińska firma, która produkowała podróbki suszarek do włosów popularnej brytyjskiej marki Dyson, została zamknięta przez policję. Aresztowano 36 osób.

Około 400 podrobionych suszarek do włosów Dyson, 1500 półproduktów i 200 tysięcy komponentów zostało przejętych w ramach wspólnej akcji przeprowadzonej przez służby bezpieczeństwa z Szanghaju, Guangdong i Fujian - podała gazeta "South China Morning Post".

Dochodzenie rozpoczęło się w sierpniu ubiegłego roku po tym, jak policja otrzymała informacje od konsumentów, którzy w sklepach internetowych zakupili podrobione suszarki.

Podrabiane suszarki

Małżeństwo, które było "mózgiem" operacji, w ubiegłego roku założyło firmę w południowej prowincji Guangdong, kupiło produkty marki Dyson, wynajęło techników, którzy dokonali analizy urządzeń, a następnie uruchomiło własne linie montażowe.

Para ta zatrudniała również pracowników i stworzyła działy zajmujące się zaopatrzeniem, produkcją, magazynowaniem, logistyką oraz sprzedażą hurtową i detaliczną.

Jak podała policja, podrobione suszarki trudno było odróżnić od oryginalnych, jednak nie spełniały standardów i mogły przyczynić się do zniszczenia włosów, a także powodować zagrożenie pożarowe.

Podrobione suszarki do włosów sprzedawano w cenie od 10 do 50 procent niższej od ceny sprzedaży produktów Dyson. Suszarki tej marki w Chinach kosztują około 435 dolarów.

Władze poinformowały, że policja z Szanghaju w 2018 roku zbadała 500 spraw dotyczących naruszenia praw własności intelektualnej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane