• rozwiń

Suknia Scarlett O'Hary poszła pod młotek. Rekwizyty z filmu "Przeminęło z wiatrem" na sprzedaż

Suknia Scarlett O'Hary poszła pod młotek. Rekwizyty z filmu "Przeminęło z wiatrem" na sprzedaż
Foto: Heritage Auctions Foto: Suknia była jednym ze 150 rekwizytów używanych na planie podczas kręcenia filmu

Suknia w kolorze czarnym z szarymi aplikacjami, którą nosiła aktorka Vivien Leigh w roli Scarlett O'Hary w pamiętnym filmie z 1939 r. "Przeminęło z wiatrem", została w sobotę sprzedana na aukcji w Kalifornii za 137 tys. dolarów.

Suknia była jednym ze 150 rekwizytów używanych na planie podczas kręcenia filmu, wystawionych na sprzedaż przez firmę Heritage Auctions z Dallas.

Prywatna kolekcja

Rekwizyty były częścią prywatnej kolekcji zmarłego niedawno Jamesa Tumblina, który niegdyś

kierował działem makijażu i fryzjerstwa w wytwórni Universal Studios. Tumblin rozpoczął zbieranie rekwizytów ze słynnego filmu w latach 60. ub. wieku i zgromadził imponującą kolekcję złożoną z ponad 300 tys. przedmiotów.

Pewnego dnia przeglądając zawartość magazynów firmy Western Costume Company zauważył zaniedbaną suknię Scarlett O'Hary leżącą po prostu na podłodze. Dowiedział się, że suknia była przeznaczona do wyrzucenia na śmietnik i nabył ją za 20 dolarów.

- Tumblin poświęcił swoje życie propagowaniu Hollywood, a w szczególności tego filmu, organizując wystawy w całych Stanach Zjednoczonych - powiedziała Kathleen Guzman, dyrektor Heritage Auctions.

Na aukcji sprzedano też m. in. słomkowy kapelusz, który nosiła w filmie Vivien Leigh oraz spodnie i marynarkę, które miał na sobie Clark Gable grający rolę Rhetta Butlera.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane