• rozwiń

Temat: Włochy

Utrudnienia dla pasażerów. Odwołano część poniedziałkowych lotów

Lotnisko Chopina do rozbudowy. "Zmarnowaliśmy trzy lata na płakanie" Odtwórz: Lotnisko Chopina do rozbudowy. "Zmarnowaliśmy trzy lata na płakanie"
Lotnisko Chopina do rozbudowy. "Zmarnowaliśmy trzy lata na płakanie" "Źródło: tvn24"

Na poniedziałek zapowiadane są utrudnienia w ruchu lotniczym w całych Włoszech. W godzinach 10.00-14.00 odbędzie się ogólnokrajowy strajk pracowników całej tej branży, zarówno załóg samolotów, jak i personelu naziemnego. Część swoich połączeń odwołała między innymi Alitalia.

Akcję na znak protestu przeciwko sytuacji w całym sektorze ruchu lotniczego ogłosiło sześć branżowych związków zawodowych.

W wydanym komunikacie podkreśliły one, że z powodu konkurowania między liniami lotniczymi pogarsza się sytuacja pracowników i dochodzi do praktyk "dumpingowych" w kwestii kontraktów.

Strajk we Włoszech

O możliwych trudnościach informują wszystkie linie lotnicze, które mają na poniedziałek zaplanowane połączenia do Włoch i wyloty z tego kraju.

Do strajku, w którym uczestniczyć będą pracownicy lotnisk oraz przede wszystkim przeżywających trudności linii Alitalia dołączyły też załogi przewoźnika Air Italy. Tam akcja strajkowa potrwa dobę z przerwą na poranne i wieczorne godziny nasilenia ruchu lotniczego.

Alitalia, dla której wciąż nie znaleziono rozwiązania jej poważnych kłopotów, odwołała 95 z 550 lotów. Chodzi o połączenia między innymi: Mediolan Linate - Londynu, Rzym Fiumicino - Paryż, Lamezia Terme - Rzym Fiumicino, Reggio di Calabria - Mediolan-Linate, Neapol - Rzym Fiumicino, Bolonia - Rzym Fiumicino, Genua - Rzym Fiumicino, Turyn - Roma Fiumicino, Wenecja - Rzym Fiumicino.

Jak możemy przeczytać w komunikacie włoskiego przewoźnika, pasażerowie, którzy zakupili bilet w przypadku odwołania lub zmiany rozkładu lotów, "mogą zmienić rezerwację bez dodatkowych opłat lub poprosić o zwrot kosztów biletu (tylko wtedy, gdy lot został odwołany lub został opóźniony o więcej niż 5 godzin) do 1 kwietnia".

Na razie nie ma informacji o odwołanych połączeniach z i do polskich lotnisk.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane